DB Schenker inwestuje w Voltę Zero

C

06-03-2023

DB Schenker wziął udział w prezentacji pilotażowej Volty Zero, przeznaczonej do testów w europejskich miastach i zamierza odebrać 150 takich ciężarówek w 2023 roku.

Na spotkaniu w zakładzie Volta Trucks w Steyr w Austrii pokazano przedprodukcyjny wariant elektrycznej ciężarówki.

– Volta Zero to ważny kamień milowy. Opinie naszych kierowców i przewoźników zostaną wzięte pod uwagę przy seryjnej produkcji. Wraz z włączeniem do sieci pierwszych 150 pojazdów, będziemy w stanie realizować dostawy „bezemisyjne” z wykorzystaniem ponad 330 elektrycznych ciężarówek o masie od 7,5 t do 19 t i 70 rowerów towarowych w 124 miastach w 22 krajach – cieszy się Cyrille Bonjean, dyrektor transportu lądowego w DB Schenker Europe

Prototyp Volty Zero, którego budowę DB Schenker obserwował w Steyr, stanie się częścią floty eksploatowanej w ramach prób drogowych. Flota będzie wykorzystywana w europejskiej sieci DB Schenkera do przewozu towarów z hubów dystrybucyjnych do centrów miast i obszarów podmiejskich.

We wrześniu 2022 r. DB Schenker i Volta Trucks pomyślnie zakończyły pierwsze testy drogowe prototypu w Paryżu. Była to faza rozwoju, w której pojazd jeździł bez ładunku. Kolejna faza testów umożliwi DB Schenkerowi użytkowanie Volty z pełnym obciążeniem.

DB Schenker będzie wykorzystywał pojazdy testowe w 18 różnych miastach w całej Europie, w tym we Francji, Niemczech, Hiszpanii, Włoszech, Holandii, Szwecji i Norwegii.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C