EcoGeneration znów wygrywa!

C

17-03-2022

Naczepa Schmitz Cargobull EcoGeneration zdobyła German Sustainability Award 2022 (Niemiecką Nagrodą Zrównoważonego Rozwoju). Aerodynamiczna naczepa kurtynowa zmierzyła się z ponad 1000 zgłoszeń innych firm rywalizujących o upragnione wyróżnienie. Hybrydowa ceremonia wręczenia nagród odbyła się 2 grudnia 2021 roku w Dusseldorfie. Wyróżnienie w imieniu firmy odebrał Roland Klement, członek zarządu ds. badań i rozwoju w Schmitz Cargobull.

“Naczepa kurtynowa S.CS w trzech wersjach EcoFLEX, EcoVARIOS i EcoFIX, bardzo wyraźnie zmniejsza opór aerodynamiczny co bezpośrednio przekłada się na mniejsze spalanie. Podczas testów drogowych udało nam się osiągnąć oszczędność paliwa do 10%. Jesteśmy szczęśliwi, że nasz produkt został uznany za rozwiązanie branżowe dla sektora transportu. Naczepy kurtynowe Schmitz EcoGeneration mogą znacznie obniżyć zarówno koszty paliwa, jak i emisję dwutlenku węgla, a to wszystko bez konieczności stosowania drogich i podatnych na uszkodzenia dodatków,“ – podsumowuje Roland Klement.

W naczepach kurtynowych EcoFLEX i EcoVARIOS pełna wysokość przestrzeni ładunkowej może zostać udostępniona niemal natychmiast poprzez podniesienie tylnej części dachu.

German Sustainability Award to najważniejsza nagroda tego typu w Europie. Kategoria Design wyróżnia wybitne rozwiązania dla zrównoważonego projektowania mające duży potencjał w procesie transformacji energetycznej. Zwycięzców wyłoniły zespoły oceniające z econcept i Kearney.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C