FastPayment już w Polsce

C

29-11-2022

Teleroute wprowadza w Polsce szybkie płatności FastPayment, umożliwiające przewoźnikom otrzymanie płatności za faktury w ciągu 2 godzin.

Długie terminy płatności od dawna stanowią jeden z największych problemów w branży transportowej. W Polsce średni czas oczekiwania na otrzymanie pieniędzy od wystawienia faktury przez przewoźnika wynosi od 45 do 60 dni. Jednak przy rosnących kosztach wielu przewoźników po prostu nie może sobie pozwolić na tak długie oczekiwanie na zapłatę za wykonaną usługę. Staje się to zagrożeniem dla biznesu, a w branży obserwuje się coraz więcej bankrutujących firm.

FastPayment to rozwiązanie zaprojektowane po to, aby rozwiązać problem długich terminów płatności. Usługa jest bezpieczna, a cały proces ubiegania się o finansowanie krótkoterminowe dla poszczególnych faktur odbywa się w 100% online, bez skomplikowanych formalności. Wypłata następuje w ciągu kilku godzin.

Wdrożenie FastPayment w Polsce jest rozszerzeniem usługi, która z powodzeniem działa już w Hiszpanii i krajach Beneluksu.

– Z rozmów z naszymi klientami wynika, że wiele małych i średnich przedsiębiorstw nie zna pozabankowych rozwiązań finansowych takich jak faktoring lub uważa, że ich firma nie może ubiegać się o taką usługę – stwierdził Fabrice Douteaud, dyrektor generalny Teleroute. – Dzięki usłudze FastPayment oferowanej za pośrednictwem Teleroute usuwamy tę barierę i bezpośrednio pomagamy biznesom naszych klientów.

FastPayment jest częścią szerszego systemu usług finansowych dla przewoźników oferowanych przez giełdę transportową Alpega. Jest wśród nich Gwarancja Płatności, czyli usługa ubezpieczenia faktur oraz polubowna Usługa Mediacji. Obie usługi zmniejszają ryzyko braku płatności przez dłużnika i można z nich skorzystać w pełni online za pośrednictwem giełdy transportowej.

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C