ja-pojade.pl szykuje nowe usługi

C

27-07-2021

Usługa ja-pojade.pl została uruchomiona rok temu z myślą o rozwiązywaniu problemów na rynku transportowym i z miejsca okazała się sukcesem, dzięki czemu na drugi rok swojego istnienia szykuje jeszcze więcej innowacji.

Według najnowszych danych PITD, choć Polski rynek kierowców zawodowych zrzesza już ponad 650 tysięcy kierowców i liczba ta ciągle rośnie, nadal nie są to liczby wystarczające, aby zaspokoić popyt branży transportowej. Przez ostatnie 12 miesięcy do ja-pojade.pl dołączyło ponad 5000 kierowców oraz ponad 1000 zleceniodawców.

W sierpniu 2020 roku, w samym środku pandemii, uruchomiony został serwis ja-pojadę.pl. Stworzony przez pasjonatów oraz ekspertów rynku transportowego, którzy dzięki dogłębnej wiedzy nabytej zarówno za kółkiem, jak i za ekranami komputerów centrów logistycznych, każdego dnia starają się uporać się z wyzwaniami tego biznesu. Początkowo ja-pojade.pl miało być lekiem na awaryjne sytuacje, kiedy zakontraktowany przewóz mógł się nie odbyć ze względu na brak kierowcy spowodowany np. zdarzeniem losowym. System nie tylko pozwala skojarzyć kierowcę ze zleceniodawcą, ale też automatycznie generuje wszystkie potrzebne umowy.

Entuzjastyczne przyjęcie tej usługi zarówno przez kierowców, których platforma zgromadziła już ponad 5000, jak i przedsiębiorców, dostarczyło niedostępne wcześniej możliwości wsłuchania się w potrzeby tej wyjątkowo aktywnej społeczności.

Tym samym do zleceń jednorazowych dołączyła giełda ogłoszeń o pracę, gdzie przedsiębiorcy poszukujący rzetelnych pracowników na stałe mają jedyną na rynku możliwość wybierania wyłącznie w środowisku kierowców, co znacznie przyspiesza proces rekrutacji oraz przynosi znaczące oszczędności. Dla kierowców ja-pojade.pl oferuje łatwy w użyciu kreator CV, gdzie w kilka kliknięć mają możliwość w profesjonalny sposób przedstawić się potencjalnym pracodawcom.

Kolejnym krokiem było wprowadzenie ubezpieczenia OC dla przekazanego mienia do wartości aż 50 000 złotych, co można nazwać prawdziwą rewolucją dla jednorazowych przewozów. Wszyscy uczestnicy takiej transakcji mają zapewniony spokój, a ubezpieczenie jest wliczone w cenę usługi, nie generując żadnych dodatkowych opłat.

Teraz ta innowacja ma być dostępna dla wszystkich i wszędzie – dosłownie. Na najbliższy kwartał ja-pojade.pl szykuje aplikację mobilną SafeTrack, dzięki której nie tylko będzie można monitorować swoje przewozy, ale też je ubezpieczać. A to tylko jedna z wielu innowacji, których można się spodziewać na przestrzeni następnych miesięcy.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C