Nareszcie jeden boks w Skandynawii

C

26-05-2022

DKV BOX Scandic służy do rozliczania opłat na wszystkich drogach, mostach, promach i w tunelach w Norwegii, a także na mostach Öresund (Dania/Szwecja) i Störebaelt (Dania). Sprawdzi się zarówno w przypadku aut ciężarowych, dostawczych, jak i osobowych.

Urządzenie oferowane jest przez DKV Mobility, firmę specjalizującą się od kilkudziesięciu lat w obsłudze opłat drogowych na trasach Europy, dążąc do ujednolicenia i uproszczenia tych rozliczeń

– Jeden boks oznacza większy komfort prowadzenia biznesu oraz oszczędność czasu. Dodatkową korzyść stanowi możliwość zarejestrowania się w różnych programach rabatowych, obowiązujących na drogach, promach i mostach – mówi Jérôme Lejeune, dyrektor zarządzający ds. opłat drogowych i zwrotu podatków w DKV Mobility.

Za obsługę DKV BOX Scandic nie trzeba płacić abonamentu miesięcznego, obowiązuje tylko niewielka jednorazowa opłata. Transakcje z tytułu myta zestawiane są na bieżąco w jednej fakturze, która obejmuje szczegółową listę wszystkich płatności wykonywanych za pośrednictwem DKV, także za paliwo, akcesoria samochodowe czy opłaty drogowe z innych krajów europejskich. Firmy mają ponadto możliwość uzyskania zwrotu podatku VAT za przeprawy promami czy mostami. Podobnie jak wszystkie urządzenia pokładowe DKV Mobility, DKV BOX Scandic cechuje łatwość podłączenia do zarejestrowanego pojazdu. Operator wysyła go do użytkownika pocztą, po uprzednim otrzymaniu zgłoszenia.

Przypomnijmy, że DKV Mobility ma szeroką ofertę rozwiązań do poboru opłat w Europie i poza nią, między innymi w systemie EETS, obejmującym kilkanaście krajów Starego Kontynentu.

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C