Nigdy więcej OBU?

C

14-03-2023

Dzięki innowacyjnej technologii, która wykorzystuje dane z tachografu i nowego urządzenia plug-and-play VDO Link, urządzenia pokładowe (OBU) do poboru opłat drogowych dla samochodów ciężarowych stają się zbędne.

Dostawca usług dotyczących opłat drogowych Axxès i Continental podjęły współpracę w stworzeniu usługi poboru opłat dla flot pojazdów użytkowych. Nie będzie ona wymagała wykorzystania urządzeń pokładowych (OBU) do elektronicznego poboru opłat za przejazd po płatnych odcinkach dróg. W tym celu firmy wykorzystają dane z VDO DTCO 4.1, inteligentnego tachografu drugiej generacji Continentala, i przekażą je do chmury Axxès za pośrednictwem platformy Continental Road Usage Service (CRUS).

W celu zapewnienia flotom łączności z chmurą, Axxès wykorzysta VDO Link firmy Continental. To inteligentne urządzenie, które podłączane jest do przedniego panelu tachografu. Jest to łatwa i praktyczna konfiguracja dla flot, która oferuje równocześnie dodatkowe korzyści dla usług EETS (Europejski Elektroniczny System Poboru Opłat) i portfela VAS Axxès. Continental dostarczy niezbędną technologię, a Axxès skupi się na zapewnieniu jeszcze lepszej obsługi końcowych klientów firm transportowych.

Łatwe połączenie przez VDO Link oraz dostępność do wielu danych dotyczących kierowcy oraz pojazdu, zapisywanych w tachografie, otwierają całkiem nowe pole dla wartościowych usług. Axxès będzie je oferować swoim klientom w przyszłości. Dostawca usługi przekonany jest, że klienci szybko zrozumieją korzyści z nowego systemu poboru opłat – chce jednak pozostawić im możliwość wyboru. Dlatego też, klienci wciąż mogą nabyć OBU, wkrótce również w zaktualizowanej wersji.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C