Nowe pojazdy w PKS Gdańsk-Oliwa SA

C

04-05-2021

Firma transportowa PKS Gdańsk-Oliwa SA rozpoczęła proces zakupu nowych pojazdów na potrzeby odnowienia własnej floty. Do końca 2021 roku będzie to 34 nowych ciągników marki Scania, modele R450 z kabinami Highline.

PKS Gdańsk-Oliwa SA utrzymuje najwyższy poziom świadczenia usług transportowych dla swoich klientów, dlatego średni wiek taboru firmy to zaledwie 2 lata.

Na wybór nowych ciągników miało wpływ kilka czynników. Poza faktem, iż Scania idealnie wpisuje się w cyfryzację procesów, którymi może pochwalić się PKS Gdańsk-Oliwa SA, najważniejsze aspekty to m.in. ekonomia i działanie proekologiczne w ramach swej działalności, czyli możliwość ograniczenia emisji spalin do atmosfery. Pierwsze ciągniki Scania pojawiły się we flocie firmy już w 1998 roku i od tego momentu są uznawane jako najbardziej ekonomiczne, dzięki czemu firma odnotowuje spadek zużycia paliwa całej floty. Pakiet „Ecolution by Scania” jest więc całkowicie spójny z kluczowymi wartościami PKS Gdańsk-Oliwa SA. Dodatkowo, kierowcy uczestniczą w specjalnych szkoleniach, w czasie pracy korzystają ze stałej opieki trenera, a jeśli uzyskują wyniki najbardziej optymalnego spalania, są premiowani.

Sami kierowcy PKS Gdańsk-Oliwa SA chwalą również wybór pojazdów marki Scania. Nowe modele R450 zawierają szereg systemów podnoszących bezpieczeństwo i komfort jazdy, a kabiny nowej generacji z serii Highline oferują kierowcom więcej miejsca i nową ergonomię. Najwyższą jakość, szybkość i pewność realizacji usług transportowych PKS Gdańsk-Oliwa SA gwarantuje swoim Klientom także dzięki technicznemu wsparciu swoich kierowców w ramach centrum Scania Assistance. Ciągniki firmy są pod opieką kontraktów usługowo-naprawczych, zatem kierowcy mogą zgłaszać ewentualne usterki w języku polskim oraz diagnozować je zdalnie: kierowcy w szybkim czasie i z pomocą wysokiej jakości serwisu Scanii są w stanie naprawić usterkę i tym samym wrócić bezpiecznie na trasę przejazdu.

Do końca 2021 roku firma transportowa PKS Gdańsk-Oliwa SA nabędzie także 20 nowych naczep typu Mega marki Krone.

PKS Gdańsk-Oliwa SA to firma działająca na rynku TSL od 55 lat. Bogate doświadczenie pozwoliło rozwinąć działalność firmy na rynku krajowym, jak i europejskim, świadcząc kompleksowe usługi w zakresie transportu. PKS Gdańsk-Oliwa SA ma 13 lokalizacji (w tym jedną zagraniczną), co znacząco ułatwia klientom dostęp do oferty i świadczonych usług, a zespół ambitnych i zaangażowanych profesjonalistów dba o najwyższy poziom obsługi. Dzięki doświadczeniu i elastycznemu, spersonalizowanemu podejściu do klienta, PKS Gdańsk-Oliwa SA może sprostać nawet najbardziej wymagającym zadaniom w zakresie transportu, spedycji, logistyki i nie tylko.

PKS Gdańsk-Oliwa SA to pierwsze przedsiębiorstwo w branży logistycznej, które hierarchiczną strukturę zarządzania zastąpiło samoorganizacją. W PKS Gdańsk-Oliwa SA decyzje podejmowane są zespołowo, w oparciu o zaufanie, odpowiedzialność i współpracę. Taka forma organizacji nazywa się turkusową, a w tym modelu PKS Gdańsk-Oliwa SA funkcjonuje od 2017 roku. Dzięki temu możliwe jest wprowadzenie w działalności firmy nowych pomysłów i usprawnień oraz wykorzystywanie mocnych stron i talentów pracowników, natomiast pracownicy zyskują przestrzeń dla kreatywności, innowacyjności, samorozwoju i poczucia sensu. Innym rezultatem wprowadzenia turkusu do PKS Gdańsk-Oliwa SA jest elastyczność działania i wynikająca z niej łatwość adaptacji organizacji do zmiennego otoczenia. W organizacji PKS Gdańsk-Oliwa SA klient jest partnerem i to dla niego tworzona jest wartość.

Więcej informacji o działaniach podejmowanych przez firmę i nowej inwestycji prezentuje film:

Prawa autorskie do zdjęć i video należą do spółki Scania Polska S.A.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C