OnTurtle i Axxès otworzą szlabany

C

15-06-2022

Francuska firma Axxès specjalizująca się w elektronicznym systemie poboru opłat dla samochodów ciężarowych łączy siły z OnTurtle, aby wprowadzić kilka urządzeń umożliwiających samochodom ciężarowym, autobusom i furgonetkom swobodny przejazd w kilku krajach europejskich.

Współpraca ta pozwoli obu firmom korzystać ze wszystkich urządzeń do poboru opłat, aby móc otwierać szlabany w Europie. Oferuje ponadto użytkownikom nowe usługi, takie jak dostęp do 17 bezpiecznych parkingów w różnych częściach Europy, geolokalizacja bez stałej instalacji oraz połączenie z głównymi platformami logistycznymi dystrybucji na dużą skalę.

– Ta współpraca zwiększa nasze możliwości dalszego świadczenia klientom usług, z których jesteśmy znani. Jest to kolejny krok w ramach naszej linii OnTheWay, która codziennie jest powiększana, aby dostosować się do różnych typów klientów – mówi Pere Pinto, dyrektor ds. rozwoju działalności w firmie OnTurtle.

W związku z tym firma OnTurtle rozszerzy swoją ofertę w ramach usługi OnTolls Europe, ponieważ umowa z firmą Axxès pozwoli jej udostępnić klientom kilka urządzeń przeznaczonych dla różnych typów pojazdów. W ten sposób hiszpańska firma zwiększy liczbę krajów, przez które jej klienci będą mogli przemieszczać się korzystając ze wszystkich benefitów i udogodnień, zgodnie ze swoimi potrzebami (samochody ciężarowe, autobusy i pojazdy użytkowe).

– Firma Axxès nadal rozwija się w Hiszpanii i Europie, gdzie ma 300 000 aktywnych urządzeń. Przywiązujemy dużą wagę do jakości usług i pod tym względem możemy wspierać OnTurtle, na przykład dzięki pracy naszego działu IT, który zajmuje się codzienną obsługą naszych europejskich partnerów – mówi Alexandre Baltazar, kierownik ds. partnerstwa w Axxès na Półwyspie Iberyjskim.

Dzięki tej umowie klienci OnTurtle będą mogli korzystać z B’moov, urządzenia do poboru opłat przeznaczonego dla samochodów ciężarowych, które ułatwi profesjonalistom z branży transportowej przejazdy w Hiszpanii, Francji, Włoszech, Portugalii, Niemczech, Austrii, Belgii, Danii, Szwecji, Polsce i na Węgrzech.

Do dyspozycji użytkowników będzie również Viaxxès, służące do poboru opłat w Hiszpanii, Francji, Portugalii i Włoszech. Urządzenia do lekkich pojazdów Axxès będą dostępne tylko we Francji, ale w najbliższej przyszłości mają zostać wprowadzone w Hiszpanii, Portugalii i we Włoszech.

Nie będzie to jedyne urządzenie, z którego można korzystać w coraz większej ilości krajów. Urządzenie B’moov zostanie uruchomione w Bułgarii latem tego roku, a w Szwajcarii do końca roku. Czechy i Słowacja dołączą w 2023 r.

 

Nowe usługi i korzyści

Oprócz uiszczania opłat drogowych, urządzenie B’moov umożliwi klientom OnTurtle dostęp i płacenie za jego pomocą na 17 strzeżonych parkingach w różnych częściach Europy.

Dzięki umowie z francuską firmą, specjaliści ds. transportu będą mieli do dyspozycji nowe usługi, takie jak Axxès Fleet Manager, system geolokalizacji, który nie wymaga stałej instalacji ani połączenia z tachografem i nie dostarcza danych o zużyciu paliwa. A także usługę Axxès Data Connect, która umożliwia połączenie z głównymi platformami logistycznymi w zakresie dystrybucji na dużą skalę.

OnTurtle posiada ponad 1600 stacji paliw w całej Europie, w tym około sto stacji do tankowania gazu. Kompleksowa sieć, która stale się rozwija, aby towarzyszyć profesjonalistom z branży transportowej i oferować im najlepsze usługi, czego dowodem jest umowa z firmą Axxès, mająca na celu zapewnienie jeszcze większego wsparcia, obsługi i usług.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C