Raben Transport inwestuje we flotę

C

01-08-2022

W 2022 roku flotę firmy Raben Transport zasili 115 Mercedesów Actrosów i 66 naczep Schmitz Cargobull.

Raben Transport należący do Grupy Raben zamówił nowe pojazdy u sprawdzonych partnerów: Mercedes-Benz Trucks Polska i EWT Truck & Trailer Polska. Umowa zaowocowała zakupem nowych ciągników siodłowych, podwozi oraz naczep dla transportu krajowego i międzynarodowego.

Wszystkie zamówione na 2022 rok modele są wyposażone w MirrorCam oraz tempomat PPC (Predictive Powertrain Control). System Active Brake Assist 5 generacji umożliwia automatyczne wyhamowanie ciężarówki w razie stwierdzenie przez radar zagrożenia w ruchu drogowym (np. nagłego wtargnięcia pieszego na drogę). Asystent martwego pola ostrzega kierowcę sygnałem wizualnym i dźwiękowy o poruszającym się obiekcie niewidocznym w prawym lusterku. Bezpieczeństwo kierującego zwiększa ponadto poduszka powietrzna.

Zamówione Actrosy mają kabiny BigSpace o wysokości wnętrza 1,99 m, zawieszone na pneumatycznych poduszkach. Łóżka z materacami Premium Comfort, wysuwany stolik dla kierowców po stronie pasażera oraz elektryczna klimatyzacja postojowa podnoszą komfort odpoczynku.

Jako uzupełnienie nowych ciągników siodłowych Grupa Raben zdecydowała się na naczepy Schmitz Cargobull w wersji Mega dla transportu międzynarodowego FTI, w różnych wariantach w zależności od preferencji poszczególnych oddziałów Raben Transport.

W ramach nowej partii naczep Schmitz Cargobull znajdą się kurtynowe S.CS wyposażone w plandekę Power Curtain zgodną z normą EN 12642 Code XL, która przyspiesza za- i rozładunek dobrze chroniąc przewożony towar. Naczepy S.CS Power Curtain są przystosowane opcjonalnie do przewozu koleją i promem.

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C