Trucksters otwiera oddział w Polsce

C

22-02-2022

Start-up z branży transportu drogowego, który opracował innowacyjny system przekazywania towaru oparty na sztucznej inteligencji otwiera oddział w Polsce.

Trucksters jest firmą logistyczną z obszaru międzynarodowego transportu drogowego, która zaprzęgła do działania algorytmy sztucznej inteligencji opartej na Big Data opracowując innowacyjny system przekazywania towaru. Dzięki systemowi hiszpańska firma działa w korytarzach jak linia lotnicza i jest w stanie osiągnąć czasy transportu lotniczego w cenach transportu naziemnego. Trucksters zarządza utrzymaniem ciężarówek w ciągłym ruchu, maksymalnie je wykorzystując.

Polska to strategiczny kraj na trasach firmy Trucksters, które prowadzą do krajów bałtyckich takich jak Litwa, Łotwa i Estonia. Celem całego przedsięwzięcia jest konsolidacja sieci przekaźników w Europie.

 

Polskie otwarcie

Biuro w Warszawie będzie największym biurem Trucksters poza Hiszpanią. Christophe Saby jest odpowiedzialny za prowadzenie strategii w kraju wraz z pięcioosobowym zespołem. Nowy menedżer dobrze zna polski rynek dzięki ponad 20-letniemu doświadczeniu w branży transportowej. Christophe Saby pracował dla operatorów logistycznych, takich jak Rhenus Logistics czy Gefco, a także dla firm transportowych z własną flotą, takich jak GCA Polska, Groupe Charles Andre i Mandersloot, gdzie zajmował różne stanowiska zarówno w obszarze operacyjnym, jak i handlowym. Ponadto, zarządzał ponad 300 kierowcami międzynarodowymi i posiada dobrą znajomość narzędzi informatycznych stosowanych w branży, będąc odpowiedzialnym za przesyłki na Europę Środkową u francuskiego operatora transportowego Everoad.

 

Szansa na zmiany

Dla Saby’ego dołączenie do Trucksters jest prawdziwą szansą na zmianę transportu dalekobieżnego poprzez system sztafet, który ma ogromny bezpośredni wpływ na równowagę między życiem zawodowym a prywatnym kierowców:

– Przekaźniki są sposobem na ulepszenie „staromodnego” sektora, zarówno dla klientów, osiągając lepsze czasy tranzytu między Polską a Hiszpanią, jak i, przede wszystkim, dla kierowców. Mówimy tu o rozwiązaniu korzystnym zarówno z ludzkiego, jak i ekonomicznego punktu widzenia. Jestem bardzo podekscytowany, że mogę być częścią Trucksters i przyczynić się do uczynienia świata lepszym miejscem.

Według Saby’ego, Trucksters stanowi optymalne rozwiązanie dla rynku:  – Jest bardzo konkurencyjny i obecnie boryka się z niedoborem kierowców. Brak możliwości przewozowych jest prawdziwym problemem dla załadowców i powoduje wzrost cen – wyjaśnia Saby. – Z Polski Trucksters będzie współpracować z klientami, którzy regularnie wysyłają przesyłki FTL do Hiszpanii, a także z firmami, które potrzebują krótkiego czasu tranzytu (e-handel/produkcja just-in-time) lub z towarami o wysokiej wartości (np. elektronika), którym zależy na większym bezpieczeństwie na drodze.

 

Ekspansja międzynarodowa

Polska staje się tym samym trzecim europejskim krajem, w którym pojawi się Trucksters. Od września 2021 roku firma jest już obecna w Niemczech i Belgii. Obecnie Trucksters kieruje się w stronę Holandii i Włoch, gdzie ma nadzieję otworzyć nowe oddziały w tym roku. Trucksters z powodzeniem obsługuje trasy między Europą a Hiszpanią od 2020 roku dzięki swojemu nowatorskiemu systemowi dla transportu drogowego towarów.

Gabor Balogh, współzałożyciel start-upu, tłumaczy:

– Polska reprezentuje nasze wejście i obecność w Europie Wschodniej. Korytarz do Polski został zaprojektowany, aby połączyć Europę Zachodnią z Europą Wschodnią w bardziej efektywny sposób, osiągając ekspresową usługę na tej trasie w czasie krótszym niż 40 godzin, jednocześnie poprawiając warunki życia przewoźników.

Usługa transportowa Trucksters pozwala kierowcom ciężarówek spać więcej w domu, ponieważ jeżdżą oni tylko odcinkami dłuższej trasy, a w punktach przekaźnikowych wymieniają naczepy z inną ciężarówką, aby przewieźć towar w przeciwnym kierunku. Dzięki temu poprawia się jakość ich życia, a usługa transportowa postrzegana przez ich klientów jest lepsza, szybsza i bardziej opłacalna niż usługi tradycyjne.

 

130 ciężarówek i ponad 600 klientów

Firma Trucksters zakończyła rok 2021 z obrotem ponad 5 milionów euro. Liczba ta oznacza wzrost o 300% w porównaniu z 2020 r. Firma, która jest na rynku od 2018 roku, działa z myślą o tym, aby stać się jednym z czołowych operatorów flotowych w Hiszpanii i Europie. Spodziewa się zakończyć 2022 r. obrotem w wysokości 30 milionów euro.

Trucksters dysponuje obecnie flotą 130 ciężarówek, która do końca roku ma wzrosnąć do 300. Z usług Trucksters korzysta już ponad 600 firm hiszpańskich i międzynarodowych, takich jak Kimberly Clark, DPD Group, Amazon i Seur.

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C