Uno Transport otwiera biuro w Polsce

C

10-05-2022

1 maja 2022 firma Uno Transport otworzyła biuro w Błoniu. Oddział wzmocni pozycję firmy w Polsce i utworzy most łączący ją ze Skandynawią i pozostałą częścią Europy.

Duńskie przedsiębiorstwo Uno Transport otwiera nowy oddział w Polsce, w miejscowości Błonie, aby wzmocnić możliwości logistyczne firmy na terenie Europy. Oddział ten stanie się mostem łączącym kraje bałtyckie, Skandynawię, Europę Środkowo-Wschodnią i Europę Zachodnią. Jednocześnie dział obsługi zostanie rozbudowany o agencję celną oraz magazyn towarów, co dodatkowo ułatwi klientom prowadzenie handlu z krajami spoza Unii Europejskiej.

– Polska to kluczowy element układanki w Europie Środkowo-Wschodniej. Zawsze brakowało nam możliwości połączenia naszych działań prowadzonych w wielu różnych krajach. Dzięki siedzibie w Błoniu nie musimy już poszukiwać rozwiązań u podwykonawców, gdyż Polska stała się uczestnikiem działań. Samodzielnie organizując w Polsce całą logistykę i harmonogram z udziałem lokalnych pracowników, będziemy mogli zapewnić bardziej kompleksową i niezawodną obsługę naszym klientom z całej Europy – mówi Kim Uno Mogensen, dyrektor Uno Transport A/S.

– Polska stanowi węzeł komunikacyjny dla transportu w Europie Środkowo-Wschodniej, więc nowy oddział z pewnością pozwoli nam zająć ważniejsze miejsce na rynku. W przyszłości będziemy mogli oferować bezpośredni transport nie tylko między Danią a Polską, ale pomoże nam to również ogólnie usprawnić nasz transport przerzutowy, ponieważ znajomość lokalnych warunków jest niezwykle ważna, gdy auta mają być wysyłane między kilkoma krajami – mówi Thomas Greiff, współwłaściciel i prezes Uno Transport Polska.

 

Lokalna wiedza

Od maja w nowym oddziale wynajmowanych jest 10 pojazdów, ale zgodnie z planem już za pół roku liczba ta ma się zwiększyć do 40, a pod koniec 2022 czwórka pracowników w Polsce zyska od 6 do 10 nowych kolegów.

Obecność na lokalnych rynkach zapewnia bliższe kontakty i możliwość szybszego reagowania.

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C