UTA Edenred wprowadza cyfrową kartę paliwową

C

15-06-2022

UTA Edenred oraz spółka Edenred wprowadziły na rynek UTA EasyFuel, cyfrową kartę paliwową obsługiwaną przez smartfony, która umożliwia szybkie, bezpieczne i wygodne transakcje tankowania.

Aplikacja UTA EasyFuel umożliwia kierowcom przetwarzanie płatności za paliwo bezpośrednio przy pompie, w czasie rzeczywistym, zgodnie z przepisami o ochronie danych. Korzystanie z cyfrowej karty paliwowej nie tylko wyeliminuje konieczność stania w kolejce przed kasą, ale też będzie zapobiegać oszustwom (zwłaszcza kradzieżom i nieuprawnionym wykorzystywaniem danych z kart) oraz da kierownikom flot możliwość większej kontroli nad ilością paliwa wlewanego do baków ich pojazdów.

Nowe rozwiązanie UTA Edenred wykorzystuje technologię CarPay-Diem. Będzie początkowo dostępne w krajach niemieckojęzycznych, za pośrednictwem jednej z największych sieci płatności mobilnych regionu, do końca pierwszej połowy 2022 roku. Do końca roku zostanie stopniowo wprowadzone na kolejne rynki europejskie. Aplikacja jest dostępna na urządzenia iOS, Android i Huawei. Można ją pobierać za darmo w sklepach obsługiwanych przez te systemy.

– Cyfryzując nasze karty paliwowe, znacznie zwiększyliśmy szybkość i bezpieczeństwo naszych transakcji. Dla klientów oznacza to szybsze i wygodniejsze tankowanie. CarPay-Diem okazał się idealnym partnerem do wdrożenia mobilnego przetwarzania płatności – powiedział Carstena Bettermanna, dyrektor generalny UTA Edenred.

Zastępując fizyczne karty paliwowe kartami całkowicie cyfrowymi, UTA Edenred wprowadza tankowanie w cyfrową erę. Dzięki temu klienci mogą cieszyć się szybszym przetwarzaniem płatności i większym bezpieczeństwem.

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C