Webfleet Solutions uruchamia usługę e-TOLL dla swoich klientów

C

31-08-2021

Firma Webfleet Solutions została jednym z operatorów wskazanych na stronie Ministerstwa Finansów, którzy uzyskali pozytywny wynik w testach dopuszczających do nowego systemu poboru opłat drogowych e-TOLL.

Urządzenia pokładowe ZSL (Zewnętrzny System Lokalizacyjny) oferowane przez Webfleet Solutions są zgodne z wymaganiami systemu e-TOLL, dzięki czemu klienci firmy mogą szybko i sprawnie zarejestrować się w nowym systemie za ich pośrednictwem, bez konieczności inwestycji w dodatkowe jednostki pokładowe OBU (ang. On-Board Unit).

– e-TOLL to konieczność dla wszystkich przewoźników i firm transportowych, które stanowią duży procent naszych klientów – mówi Dariusz Terlecki, dyrektor sprzedaży w Polsce i Europie Wschodniej, Webfleet Solutions. – Pomimo, że jesteśmy firmą globalną, zawsze reagujemy na lokalne uwarunkowania i potrzeby użytkowników naszych rozwiązań. Tak było wcześniej w przypadku integracji z systemem SENT, ostatniej integracji z węgierskim HU-GO, a teraz z systemem e-TOLL. Za pomocą jednej platformy WEBFLEET nasi klienci mogą korzystać z zaawansowanych funkcji telematycznych i wypełniać nakładane na nich obowiązki prawne i regulacje.

System e-TOLL opiera się na geolokalizacji pojazdów dzięki urządzeniu GPS i jest obowiązkowy dla wszystkich pojazdów oraz zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 tony, a także dla autobusów niezależnie od ich dopuszczalnej masy całkowitej. Użytkownicy pojazdów mogą wybrać najdogodniejszy dla nich sposób przekazywania danych lokalizacyjnych: za pomocą darmowej aplikacji instalowanej na urządzeniu mobilnym, lokalizatorów fabrycznie zamontowanych w pojazdach (ZSL) lub urządzeń pokładowych (OBU).

– Instalacja dodatkowej aplikacji mobilnej dla zawodowych kierowców i profesjonalnych flot nie będzie raczej preferowanym rozwiązaniem. Zdecydowanie łatwiej i sprawniej będzie im wykorzystać już zainstalowane w pojeździe urządzenie, które samo zrobi za nich wszystko, co trzeba i dostarczy dodatkowych, cennych danych o użytkowaniu pojazdu. Inwestowanie w dodatkowy sprzęt tylko dla potrzeb e-TOLL, poza koniecznością instalacji kolejnej tzw. czarnej skrzynki w pojeździe, jest dla nich nieuzasadnione ekonomicznie. – dodaje Dariusz Terlecki.

Webfleet Solutions jest europejskim liderem w sektorze transportowym, obsługującym ponad 200 000 ciężkich pojazdów (HCV) podłączonych do platformy WEBFLEET. Oferta dla odbiorców z tej branży, poza standardowymi usługami monitorowania pojazdów, obejmuje szereg funkcji zwiększających ogólną efektywność funkcjonowania floty oraz jej bezpieczeństwo. Należą do nich m.in. wzmacniane terminale, które wspierają kierowców pojazdów ciężarowych wewnątrz i na zewnątrz pojazdu za pomocą profesjonalnej nawigacji, obsługi zleceń i możliwości instalowania aplikacji zewnętrznych. Usługi zdalnego pobierania danych z tachografów pomagają flotom działać zgodnie z przepisami, a zintegrowane rozwiązanie WEBFLEET Video wykorzystuje nagrania z kamer samochodowych do poprawy bezpieczeństwa na drodze.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C