Z Wrocławia do Holandii w 48 godzin

C

20-10-2022

Wrocławski oddział Dachsera uruchomił od września dwie nowe bezpośrednie linie drobnicowe do Holandii. Umożliwia to dostawy na terenie całych Niderlandów w ciągu 48 godzin.

Dotychczas funkcjonowała tylko jedna linia łącząca Wrocław z północną częścią Holandii. Teraz zasięg Dachsera rozszerzył się na pozostałą część tego kraju. Jedna z nowo otwartych linii prowadzi do Rotterdamu, a druga do Zavenaar. Dzięki nowym rozwiązaniom dostawy – głównie z branży metalowej, elektrycznej i papierniczej – będą obsługiwane jeszcze szybciej. Wszystkie kursy wykonywane są codziennie.

Organizacja dodatkowych połączeń ma na celu skrócenie czasu dostaw i zwiększenie bezpieczeństwa tranzytu. To rozwiązanie minimalizuje ryzyko uszkodzeń oraz potencjalnych opóźnień w transporcie poprzez eliminację zbędnych punktów przeładunków. Oznacza także bardziej konkurencyjne warunki cenowe.

Zmiana sposobu dostawy wiążę się również z redukcją zużycia paliwa. Zamiast zwykłych naczep zastosowano nadwozia wymienne, które umożliwiają załadunek na podwójnym pokładzie, mieszcząc maksymalnie 72 europalety.

Nowe połączenia powstały w odpowiedzi na zwiększone zapotrzebowanie na transport do i z Polski w kierunku Morza Północnego.

– Holandia i Polska jeszcze nigdy nie były tak blisko siebie. Uruchomienie nowych połączeń będzie dla naszych klientów zauważalną zmianą, która przełoży się na szybsze i jeszcze bezpieczniejsze dostawy – stwierdza Tomasz Szczepura.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C