315 tys. ton mniej dzięki klientom PCC Intermodal

C

28-05-2021

Rok 2021 Europejskim Rokiem Kolei! W 2020 roku dzięki klientom, którzy wybrali intermodal PCC Intermodal zredukowało emisje CO2 o ponad 315 tys. ton. To kolejny rekord! Jaki będzie w 2021?

Emisje szkodliwych substancji do środowiska redukujemy wybierając zrównoważony rozwój, mądrze dobierając metody transportu, dobrze planując łańcuchy logistyczne, ale również segregując śmieci, oszczędzając wodę i energię elektryczną podczas codziennej aktywności, ucząc dzieci szacunku do otoczenia.

Europejski Rok Kolei to projekt którego celem jest promowanie kolei jako zrównoważonego, bezpiecznego i przystępnego cenowo środka transportu. Jest on również zaliczany jako jedna z najbardziej pro-ekologicznych metod transportu.

Zgodnie z wyliczeniami ekspertów z European Enviroment Agency, średnia emisja CO2 w przeliczeniu na tono-kilometr (tkm) wynosi:

– 15, 6 g/tkm w transporcie kolejowym

– 139, 8 g/tkm w transporcie drogowym.

Na stronie www.pccintermodal.pl/green-way dostępny jest kalkulator do obliczania redukcji emisji CO2 do atmosfery dzięki podróży koleją zamiast samochodem.

Operator poprzez swoją działalność przyczynia się istotnie do zmniejszenia śladu węglowego, w maju dodatkowo firma uruchomiła eko-akcję siania łąk kwietnych i włączyła się w projekt ratowania pszczół.

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C