A.P. Moller – Maersk dla firmy Amica

C

09-04-2021

Maersk uruchomił pierwszy pociąg z Chin do Polski specjalnie dla firmy Amica, skracając czas tranzytu na tej trasie z 43 do 10 dni.

27 lutego 2021, pociąg Maerska wyjechał ze stacji Xi´an w Hefei w drodze do terminala intermodalnego w Małaszewiczach przy granicy polsko-białoruskiej, przewożąc na pokładzie części potrzebne do produkcji sprzętu gospodarstwa domowego dla firmy Amica, największego polskiego producenta AGD.

– Zachęceni szybszym czasem tranzytu, zwróciliśmy się do firmy Maersk z naszym projektem, wiedząc, że zrozumieją oni nasze potrzeby i będą potrafili pomóc nam szybko i skutecznie, powiedział Dawid Kujaczyński, dyrektor zaopatrzenia z firmy Amica. – Ten stworzony dla nas pociąg zapewnia nam rozwiązanie szybkie, skuteczne, oparte na stałym rozkładzie, przejrzyste i w mniejszym stopniu wpływające na środowisko, w porównaniu z rozwiązaniami alternatywnymi.

Pociąg z 45 kontenerami typu „high cube” na pokładzie przyjechał do Małaszewicz w Polsce 8 marca, 10 dni po wyjeździe z Hefei w Chinach.

– Kolej zwiększa elastyczność łańcucha dostaw dla naszych klientów, oferując konkurencyjny cenowo, terminowy i mający szerokie zastosowanie środek transportu. Pierwszy pociąg dla firmy Amica zapewnia nie tylko atrakcyjny czas tranzytu, ale również daje klientom lepszy nadzór nad towarem dzięki śledzeniu opartemu o GPS – mówi Justyna Barycza, dyrektorka obsługi klienta i przedstawicielka krajowa A.P. Moller -Maersk w Polsce.

Amica to największy polski producent sprzętu gospodarstwa domowego i jedna z polskich firm notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. W ofercie ma pełną gamę urządzeń dużego i małego AGD. Spółka generuje ponad 70% skonsolidowanych przychodów dzięki sprzedaży na ponad 60 rynkach zagranicznych. Wśród marek Grupy Amica są także zagraniczne: Gram, Hansa, CDA i Fagor.

Skala przewozów koleją z Chin oferowanych przez A.P. Moller – Maersk znacząco wzrosła między rokiem 2020 a 2021, ze względu na dużo niższy koszt w porównaniu z transportem lotniczym, zarazem przewpzy te stały się godnym zaufania rozwiązaniem w czasach pandemii.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C