Rusza intermodalne połącznie między Polską, a Francją i Półwyspem Iberyjskim

C

02-07-2021

Polska spółka Erontrans wspólnie z firmą CFL z Luksemburga otwierają z początkiem lipca 2021 stałe połączenie ze Swarzędza, które połączy Polskę z Półwyspem Iberyjskim.

Pociągi będą wyjeżdżać z terminala Clip w Swarzędzu cztery razy w tygodniu, a każdy z nich będzie mógł przewieźć 36 jednostek.

To nie pierwsze połączenie , które oferuje Erontrans. Spółka już cieszy się sporymi sukcesami na trasach intermodalnych takich jak: Swarzędz – Rotterdam, Swarzędz – Wuppertal oraz Poznań – Duisburg. Łącznie Erontrans obsługuje 18 połączeń, na każdym pociągu jest możliwość przewozu 36 jednostek.

Firma za pomocą specjalnie wyposażonych naczep typu „huckepack”, oraz kontenerów 45-stopowych PWHQ, które umożliwiają załadunek pionowy na wagon, może świadczyć przewóz różnych grup towarowych w nadwoziach chłodniczych, plandekowych oraz frurgonowych.

Erontrans realizuje strategię rozwoju transportu intermodalnego od 2009 w połączeniach krajowych, łącząc porty Trójmiasta z Polską Centralną, a od roku 2012 realizując międzynarodowe, kolejowe przewozy intermodalne.

Erontrans jest firmą rodzinną, ze 100-procentowym, polskim kapitałem. Rozpoczął działalność w 1990 roku, tuż po przemianach ustrojowych.

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C