A380 linii Emirates znów w Christchurch

C
A380 Emirates Christchurch

28-03-2023

Flagowy samolot A380 linii Emirates wylądował 27 marca br. na lotnisku Christchurch, wznawiając po ponad trzech latach codzienne połączenie z Dubaju do Christchurch przez Sydney.

Na lotnisku Christchurch uroczyście powitano salutem wodnym pierwszy wznowiony rejs z Dubaju. Widzowie zgromadzeni na obrzeżach lotniska, obserwowali jak kultowa maszyna kołuje, po czym parkuje przy międzynarodowym terminalu, na którym czekali przedstawicieli biznesu, mediów i goście VIP.

Lot Emirates EK412 wyleciał z Dubaju o 10:15 czasu lokalnego, z krótkim postojem w Sydney przed lądowaniem w Christchurch o 13:55 następnego dnia czasu lokalnego.

– Uroczyste powitanie A380 salutem wodnym na płycie lotniska po ponad trzech latach przerwy, przypomniał nam o wyjątkowości tego samolotu dla Christchurch, który swój inauguracyjny lot odbył w 2016 roku. Doniosłość tego wydarzenia była również widoczna na twarzach pasażerów znajdujących się na pokładzie, którzy dobrze rozumieją, jak wiele znaczy połączenie Christchurch ze światem – powiedział Barry Brown, wiceprezes Emirates w regionie Australazji, na pokładzie pierwszego lotu powrotnego do Christchurch.

– Christchurch to obecnie najmniejsze miasto w siatce połączeń Emirates A380, a Nowa Zelandia jest pierwszym krajem obsługiwanym wyłącznie przez 4-klasowy A380, nasz najlepszy jak dotąd produkt. Fenomenalna reakcja klientów zaraz po rozpoczęciu sprzedaży biletów, zarówno w Christchurch, jak i poza nim, świadczy o dużym zainteresowaniu usługą – dodał Barry Brown.

– Przywrócenie połączenia Emirates A380 to wielki impuls dla Christchurch i całego regionu Wyspy Południowej. Pokazuje, że jesteśmy otwarci na biznes i przyjmujemy podróżnych po kilku latach ograniczeń związanych z koronawirusem. Gorąco witam pasażerów i załogę oraz mam nadzieję, że wznowione połączenie będzie dla Emirates prawdziwym sukcesem – powiedział Phil Mauger, burmistrz Christchurch.

Wznowienie połączenia z Dubaju do Christchurch jest kolejnym krokiem w kierunku zwiększenia przepustowości globalnej siatki połączeń Emirates, po tym jak od początku roku finansowego zdolność przewozowa liczona wg liczby dostępnych miejsc przypadających na kilometr (ASKM, ang. Available Seat Kilometres) zwiększyła się o 31%. Ten skokowy wzrost uwzględniał ponowne uruchomienie w grudniu zeszłego roku trasy A380 z Auckland do Dubaju, bez międzylądowania.

Powrót A380 linii Emirates do Christchurch to także dobra wiadomość dla producentów z Wyspy Południowej – SkyCargo ponownie wspiera eksport od 15 do 18 ton towarów dziennie przez Tasmana. Fracht lotniczy zapewni niezbędny transport wielu eksporterom, w tym czereśni z regionu Central Otago, znakomitej nowozelandzkiej jagnięciny oraz najwyższej jakości owoców morza, które dzięki niemu trafią do miast na całym świecie.

Pasażerowie z Wyspy Północnej i Wyspy Południowej mają bezpośredni dostęp do codziennych połączeń Emirates A380, co zapewnia większą elastyczność i wybór podczas planowania podróży, a także umożliwia bezproblemowe połączenie i skraca czas tranzytu podczas lotów do dalszych miejsc z globalnej siatki połączeń przewoźnika, w tym w Europie i na Bliskim Wschodzie.

 

Ponowne uruchomienie Christchurch przez Sydney

Lot A380 obsługiwany jest przez numery EK 412 i EK 413. Lot Emirates EK 412 wylatuje z Dubaju o 10:15 i ląduje w Sydney o 07:00. Lot będzie kontynuowany z Sydney skąd startuje o 08:45 i wyląduje w Christchurch o 13:55. Następnie samolot EK 413 odleci z Christchurch o 18:20 i przybędzie do Sydney o 19:40. Ostatni odcinek EK413 wystartuje do Dubaju o 21:45 i przybędzie o 05:15 czasu lokalnego.

Pasażerowie w Christchurch będą mogli nie tylko cieszyć się flagowym samolotem linii, ale także doświadczą debiutu bardzo pożądanej kabiny w klasie ekonomicznej premium i najnowszych produktów we wszystkich klasach podróży.

Linie Emirates obsługują Nową Zelandię od 20 lat, co świadczy o ich stałym zaangażowaniu na tym rynku. Przez cały czas trwania pandemii linie Emirates kontynuowały swoją działalność i realizowały nie tylko codzienne połączenia pomiędzy Nową Zelandią i resztą świata, ale też usługi SkyCargo, dzięki którym transportowano niezbędne towary.

Podróże flagowym A380 cieszą się dużym zainteresowaniem ze względu na przestronne i wygodne kabiny oraz charakterystyczne produkty, które zapewniają pasażerom najlepsze wrażenia z podróżowania, w tym między innymi salon pokładowy, prywatne kabiny w klasie pierwszej i pokładowe prysznice Shower Spa oraz nagradzany system rozrywki pokładowej – ice, z ponad 5000 kanałów rozrywki na żądanie.

Obecnie A380 linii Emirates obsługują blisko 40 kierunków na świecie, a kolejne trasy zostaną ogłoszone w nadchodzących tygodniach i miesiącach.

Bilety można rezerwować na stronie emirates.com, w aplikacji Emirates lub za pośrednictwem biur podróży zarówno stacjonarnych, jak i internetowych.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C