Airbus wybrał nową technologię konwertera VOZC

C

31-03-2023

Airbus zaangażował niedawno firmę BASF do opracowania i dostarczenia nowej technologii konwertera VOZC BASF do zastosowania w gamie samolotów A320 począwszy od 2024 r.

Zamówienie udzielono po przeprowadzeniu wieloletniego konkursu technicznego z uwzględnieniem również światowej klasy globalnych zdolności BASF w zakresie produkcji, łańcucha dostaw i jakości. Technologia VOZC BASF może mieć udział w odmienieniu doświadczeń pasażerów i członków załogi na całym świecie.

W przeciwieństwie do alternatywnych opcji dostępnych na rynku, udowodniono, że konwertery VOZC BASF oczyszczają powietrze z ozonu i szerokiej gamy lotnych związków organicznych (LZO). Oczekuje się, że nowa technologia VOZC przyniesie jeszcze lepsze rezultaty w porównaniu z utlenianiem LZO.

– Nasza zaawansowana technologia VOZC opiera się na 18 latach komercyjnego sukcesu w dostarczaniu konwerterów ozonu-LZO – powiedziała Olivia Cromwell, globalna menedżer pionu lotnictwa w BASF. – Jesteśmy dumni z odgrywanej przez nas znaczącej roli w nieustannych wysiłkach Airbusa mających na celu oferowanie najnowocześniejszych technologii w celu zapewnienia komfortowego środowiska w kabinie samolotu.

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C