Dachser rozszerza działalność czarterową

C

13-01-2022

Dachser Air & Sea Logistics na mocy długoterminowej umowy wzmocni program czarterowy na trasie między Hongkongiem a Europą. Dzięki temu w okresie od stycznia 2022 r. do marca 2024 r. będzie mógł zagwarantować swoim klientom stałą zdolność przewozową frachtu lotniczego.

Trasa Hongkong-Liège w obu kierunkach będzie obsługiwana przez Boeinga 747-400F. Samolot będzie latał o stałych porach i może pomieścić do 100 ton ładunku.

– Zapotrzebowanie na fracht lotniczy jest rekordowo wysokie, a zdolności przewozowe są bardzo ograniczone. Dlatego nadal będziemy polegać na własnej silnej sieci lotniczej i planować jej przepustowość z dużym wyprzedzeniem i długoterminowo – powiedział Timo Stroh, dyrektor globalnego transportu lotniczego w Dachserze.

Aby uniknąć wąskich gardeł, Dachser Air & Sea Logistics działa na mniejszych lotniskach, takich jak Liège w Belgii. Lotnisko jest dobrze połączona z siecią transportu drogowego Dachsera, co z kolei przyspiesza procesy odbioru i dostawy przesyłek.

– Nasza zintegrowana sieć transportowa umożliwia nam świadczenie kompleksowych usług logistycznych, czyli dostawę z fabryki do klienta końcowego. Szczególnie w tak trudnych czasach zapewnienie stabilnych i niezawodnych operacji transportowych wymaga inteligentnych i kreatywnych rozwiązań – podkreślił Stroh.

Tworząc własną sieć transportu lotniczego o dostosowanej do potrzeb przepustowości, Dachser zapewnia klientom stabilność połączeń na najważniejszych trasach między Europą, Azją i USA w okresie dużego niedoboru zdolności przewozowej. Tylko w 2021 r. globalny dostawca usług logistycznych obsłużył 175 lotów obejmujących dwanaście regularnie obsługiwanych miejsc wysyłki i 15 miejsc dostawy.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C