Dodatkowe połączenie lotnicze między Europą i Azją

C

16-03-2022

Dachser Air & Sea Logistics w ciągu najbliższych trzech tygodni uruchomi dodatkowy cotygodniowy lot czarterowy na trasie Frankfurt-Szanghaj. To odpowiedź na wojnę w Ukrainie, sankcje i związane z tym zamknięcie przestrzeni powietrznej.

Samolot czarterowy będzie kursował między Europą a Azją raz w tygodniu, zabierając jednorazowo około 100 ton ładunku.

– Dokładnie monitorujemy rozwój sytuacji i bardzo szybko zareagowaliśmy na obecne wąskie gardło w przepustowości na trasie między Szanghajem a Frankfurtem. Dzięki temu jesteśmy w stanie zapewnić naszym klientom stabilne i niezawodne usługi w tych trudnych czasach – mówi Timo Stroh, dyrektor transportu lotniczego w Dachserze.

 

Zakłócenia w ruchu lotniczym

Ostatnie wydarzenia przekładają się na rynek usług frachtu lotniczego W skali globalnej zdolność przewozowa lotniczego transportu towarowego zmniejszyła się o około 20% procent. Obecnie na trasie Frankfurt-Szanghaj pojawiają się problemy ze zdolnością przewozową frachtu lotniczego.

– Sytuacja związana z przepustowością naszej sieci na głównych lotniskach w Hongkongu i Szanghaju, jak również we Frankfurcie, który jest naszą europejską bramą do Azji, jest stabilna – podkreśla Timo Stroh.

Niemniej jednak nadal mogą zdarzyć się utrudnienia w pracy portu lotniczego w Hongkongu związane z ogniskami koronawirusa.

Zawieszenie niektórych lotów i zamknięcie przestrzeni powietrznej w wyniku sankcji związanych z konfliktem w Ukrainie doprowadziło do wydłużenia czasu tranzytu oraz ogólnego zmniejszenia przepustowości frachtu lotniczego. Sytuację pogarsza również rosnąca cena ropy naftowej, jednak regularne połączenia lotnicze w ramach sieci Dachsera, a także loty czarterowe dla klientów między Europą a Azją, w większości odbywają się zgodnie z planem.

– Pomimo dynamicznych zmian oraz ich wpływu na rynek transportu i logistyki, wydajność naszej sieci lotniczej pozostaje stabilna i odporna na czynniki zewnętrzne – zaznacza Stroh.

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C