Emirates SkyCargo i United Cargo ogłosiły porozumienie

C

03-10-2022

Emirates SkyCargo i United Cargo podpisały Memorandum of Understanding (MoU), które jest następstwem nowego, przełomowego porozumienia handlowego między dwiema największymi na świecie liniami lotniczymi.

Protokół ustaleń został podpisany przez Nabila Sultana, starszego wiceprezesa dywizji Emirates, Cargo i Jana Kremsa, prezesa United Cargo podczas organizowanego przez IATA wydarzenia World Cargo Symposium w Londynie.

Zgodnie z warunkami porozumienia, Emirates SkyCargo i United Cargo będą ściśle współpracować nad wieloma aspektami, w tym rozszerzeniem możliwości wspólnego transportu przesyłek (interline cargo) i umowami dotyczącymi zamkniętej przestrzeni, w oczekiwaniu na zatwierdzenie przez organy regulacyjne. Partnerstwo będzie bazować na istniejących ustaleniach o interline cargo pomiędzy dwiema liniami lotniczymi i zaoferuje klientom dostęp do większej pojemności w szerszej globalnej siatce.

– Współpraca z United, czołowymi liniami lotniczymi, które posiadają wiele mocnych stron i komplementarną siatkę połączeń, pozwoli nam na zwiększanie wartości dodanej dla naszych klientów i pomoże im szybciej docierać na nowe rynki – powiedział Nabil Sultan, starszy wiceprezes dywizji Emirates, Cargo.

– United ma przyjemność współpracować z Emirates SkyCargo w ramach MoU. Jako jeden z czołowych przewoźników na świecie, Emirates SkyCargo to ważny gracz w branży, a nasze uzupełniające się możliwości pozwolą zapewnić nową ofertę usług dla naszych klientów na całym świecieCieszymy się na nadchodzącą współpracę – powiedział Jan Krems, prezes United Cargo.

Linie United będą miały dostęp do siatki dystrybucji Emirates SkyCargo dzięki rejsom pasażerskim do ponad 100 miejsc na świecie i 11 frachtowcom, podczas gdy Emirates SkyCargo będą miały dostęp do ponad 200 miast w USA i 300 miast na pięciu kontynentach poprzez United Cargo.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C