Nowe barwy linii Emirates

C

16-03-2023

Charakterystyczne malowanie linii lotniczej Emirates zostało odświeżone.

– Malowanie samolotów jest natychmiastowo rozpoznawalnym elementem marki każdej linii lotniczej. To wizualna reprezentacja naszej unikalnej tożsamości, coś, co nosimy z dumą i eksponujemy we wszystkich miastach, do których latamy na całym świecie. Odświeżamy nasze barwy, aby były nowoczesne, nie tracąc kluczowych elementów naszej tożsamości, takich jak flaga Zjednoczonych Emiratów Arabskich na ogonie i arabska kaligrafia – powiedział Tim Clark, prezes linii Emirates.

Spotterzy i fani samolotów o sokolim wzroku natychmiast zauważą zmiany na ogonie i końcówkach skrzydeł. W najnowszym projekcie flaga ZEA na ogonie samolotu Emirates jest znacznie bardziej dynamiczna i płynna, z efektem 3D, a końcówki skrzydeł zostały pomalowane na czerwono z logo Emirates w arabskiej kaligrafii w wyróżniającym się białym kolorze. Pasażerowie zajmujący miejsca przy oknie na końcówkach skrzydeł skierowanych w stronę kadłuba zobaczą kolory flagi ZEA.

Złoty napis „Emirates” na kadłubie samolotu w języku angielskim i arabskim jest również odważniejszy i większy o 32,5%. Na brzuchu samolotu linie Emirates zachowały swój kultowy czerwony branding, który wprowadziły w 2005 roku. Z projektu usunięto adres strony internetowej „Emirates.com”.

PROMOCJA

PROMOCJA

To już trzecia odsłona oficjalnych barw marki Emirates. Oryginalne barwy, zaprezentowane wraz z rozpoczęciem działalności linii w 1985 r., zostały po raz pierwszy odświeżone 14 lat później, wraz z dostarczeniem pierwszego Boeinga 777-300 Emirates podczas Dubai Airshow w 1999 r.

Pierwszym samolotem w najnowszej kolorystyce Emirates jest Airbus A380 A6-EOE, który w tym tygodniu opuścił hangar Emirates Engineering po modernizacji. Jego pierwszy rejs odbędzie się 17 marca do Monachium jako lot EK51.

Nowe barwy będą stopniowo wprowadzane na pozostałej flocie Emirates – do końca 2023 r. odświeżone barwy mają nosić 24 maszyny, w tym 17 Boeingów 777.  Wszystkie nowe samoloty Emirates, począwszy od pierwszego Airbusa A350, który wejdzie do floty w sierpniu 2024 r., będą dostarczane już w nowym malowaniu.

Pierwotne malowanie Emirates w 1985 roku zostało zaprojektowane przez brytyjską firmę projektową Negus & Negus. Wszystkie kolejne kolory samolotów przewoźnika zostały stworzone przez jego wewnętrzny zespół projektowy. Na przestrzeni lat, liczne kolorowe i przyciągające wzrok barwy samolotów Emirates obejmowały projekty na zamówienie, mające na celu wzbudzenie skojarzeń z marką sponsora, a także na specjalne okazje, takie jak 50. jubileusz ZEA czy Expo 2020 w Dubaju.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C