Nowy samolot transportowy Emirates SkyCargo

C

31-05-2022

Linie Emirates SkyCargo odebrały w ten weekend nowego Boeinga 777F. Najnowszy nabytek powiększył flotę samolotów cargo do 11 maszyn.

Wyprodukowany w fabryce Boeinga w Paine Field w Seattle samolot z numerem rejestracyjnym A6-EFT udał się do Hongkongu, aby odebrać swój pierwszy ładunek złożony z elektroniki, towarów konsumpcyjnych i drobnicy. Następnie wylądował w sobotni poranek w swoim nowym domu, na lotnisku Dubai World Central.

– Nasz najnowszy samolot frachtowy dodaje pojemność do naszych operacji. Działamy na pełnych obrotach od początku pandemii, aby służyć naszym klientom i utrzymywać drożność globalnych łańcuchów dostaw. Dostawa drugiego 777F jest planowana na czerwiec. Z kolei w 2023 r. rozpoczniemy program konwersji czterech pasażerskich samolotów 777 na samoloty transportowe, a wszystkie przebudowane samoloty zostaną ponownie dostarczone do końca 2024 r. – powiedział Nabil Sultan, starszy wiceprezes oddziału Emirates SkyCargo.

Emirates SkyCargo obsługują obecnie regularne przewozy towarowe do 11 miejsc docelowych. Oferują również klientom przestrzeń ładunkową na pokładzie nowoczesnej floty ponad 200 szerokokadłubowych Boeingów 777 i Airbusów A380, w globalnej sieci ponad 130 kierunków na 6 kontynentach. W ubiegłym roku linie Emirates SkyCargo przewiozły ponad 2,1 mln ton ładunku.

Linie podejmują się różnego typu transportu, także bardzo wymagającego. Czy jest to ładunek łatwo psujący się, taki jak artykuły spożywcze i kwiaty; certyfikowana obsługa łańcucha chłodniczego dla produktów farmaceutycznych; kosztowności i ultranowoczesne urządzenia, samochody i artykuły przemysłowe, konie wyścigowe i zwierzęta domowe, przesyłki pocztowe i kurierskie lub ładunki drobnicowe, Emirates SkyCargo ma doświadczenie i możliwości spełnianiu najbardziej nietypowych potrzeby spedytorów.

Linie Emirates SkyCargo były pierwszym klientem, który zamówił Boeinga 777-F były. Samolot od 2009 roku zajmuje kluczową pozycję we flocie przewoźnika. Zasięg i ładowność maszyny umożliwiają szybki i sprawny transport przesyłek wrażliwych na czas i temperaturę od miejsca pochodzenia do miejsca przeznaczenia.

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C