Dwa razy po 280 ton

C

12-03-2021

Grupa Fracht AG, operator logistyczny dla przemysłu, zrealizowała właśnie transport morski bardzo ciężkich urządzeń dla branży energetycznej, jeden z ciekawszych w swoim portfolio na przestrzeni ostatnich kilku lat.

W operacje transportowo – przeładunkowe zaangażowani byli specjaliści biur firmy Fracht Bazylea, Fracht Genua oraz warszawskiego zespołu Project Cargo, Fracht FWO Polska. Kilka dnia temu przesyłka ta, dwa generatory o wadze 280 ton każdy, wypłynęła z Portu Gdynia do Włoch.

W marcu, na zlecenie jednego z globalnych dostawców technologii dla branży energetycznej, Grupa Fracht zorganizowała dostawę morską z portu Gdynia do Brindisi dwóch generatorów, każdy po 280 ton oraz okolo 50 ton elementów ich oprzyrządowania, w tym wielkogabarytowych. W realizację projektu zaangażowane są trzy oddziały krajowe Grupy Fracht: polski, szwajcarski oraz włoski. Urządzenia do gdyńskiego portu dotarły z południa kraju, po czym pieczę nad nimi przejął Fracht FWO Polska.

 

Z południa do Gdyni

Urządzenia zostały wyprodukowane w polskich fabrykach, a następnie dostarczone koleją do portu Gdynia, gdzie nastąpił załadunek na wyczarterowany przez Grupę Fracht specjalny statek, płynący do Brindisi we Włoszech. Jednostka ta została wybrana ze względu na własne dźwigi pokładowe do przeładunku bardzo ciężkich ładunków, o masie do 800 ton.

– Wspierając realizację tego projektu, polski zespół odpowiadał za nadzór nad przebiegiem dostawy urządzeń w Polsce, w tym nad załadunkiem na statek w gdyńskim porcie oraz dopełnienie niezbędnych, w przypadku tego typu transportu, formalności i przygotowanie dokumentacji – wyjaśnia Arkadiusz Trochymiak, starszy kierownik projektu we Fracht FWO Polska.

Do zadań spedytorów Fracht FWO Polska należało także zorganizowanie transportu drogowego blisko 50 ton dodatkowych elementów do generatorów, z zakładów produkcyjnych na południu kraju do portu w Gdyni. Wśród nich były elementy wielkogabarytowe, których wysokość przekraczała 3 m. Do ich przewozu, ze względu na wymiary, wykorzystano specjalne naczepy.

 

Współpraca oddziałów

Grupa Fracht, od ponad 65 lat specjalizuje się w obsłudze transportów ponadnormatywnych i obecnie jest jednym z największych światowych graczy na tym rynku. Do grona klientów należą m.in. firmy z branży energetycznej, chemicznej, paliwowej i motoryzacyjnej. Podczas organizacji często bardzo skomplikowanych logistycznie dostaw Fracht wykorzystuje wszystkie gałęzie transportu, tj. drogowy, lotniczy, kolejowy oraz żeglugę śródlądową i morską. Podczas organizacji kluczem do sukcesu jest międzynarodowa współpraca w ramach sieci tworzonej przez 115 oddziałów na 6 kontynentach i jej specjalistów, którzy mają nie tylko doświadczenie w obsłudze ładunków ponadnormatywnych, ale także szeroką wiedzę z zakresu spedycji i inżynierii, niezbędnej do przygotowania dokumentacji technicznej.

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C