Nowa oceaniczna linia drobnicowa z Bangladeszu do Polski

C

10-03-2023

Na początku 2023 roku DB Schenker uruchomił nowe połączenie oceaniczne z portu w Chittagong w Bangladeszu do Gdańska. Jest to odpowiedź na potrzeby klientów głównie z branży odzieżowej, którzy importują towary z Bangladeszu, Indii czy Pakistanu.

Operator logistyczny ma w swojej sieci oddziały w Bangladeszu, co ułatwia współpracę pomiędzy rynkami a dla klientów oznacza bezpieczny przepływ towarów. Obecnie firma dysponuje dwoma biurami: w Chittagong i stolicy kraju, mieście Dhaka, oraz pięcioma magazynami o łącznej powierzchni ponad 26 tys. m2. Statki wypływają z portu w Chittagong co tydzień. Transport towarów do Polski zajmuje ok. 40 dni.

– Kraje Dalekiego Wschodu odgrywają dużą rolę w światowym przemyśle, w tym w branży odzieżowej. W odpowiedzi na potrzeby naszych klientów, uruchomiliśmy więc nowe połączenie z Bangladeszu. Gwarantujemy bezpieczny i terminowy transport przesyłek do portu w Polsce. Zajmiemy się też transportem lądowym w głąb kraju lub w dalszą drogę na inne europejskie rynki – mówi Justyna Jaśkiewicz, dyrektor LCL Cluster North East Europe w DB Schenkerze.

Klienci współpracujący z operatorem logistycznym, poza podstawowymi usługami rozładunku i załadunku kontenerów oraz formowania towaru na paletach i krótkookresowego składowania, mają również możliwość skorzystania z bogatej oferty usług dodatkowych (ang. VAS – Value Added Services). W ich skład wchodzi m.in. ważenie towarów, odprawa celna eksportowa czy dostarczanie odzieży na wieszakach.

 

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C