Dlaczego OC przewoźnika jest tak ważne?

C

15-11-2021

Podróżując autokarem lub busem często nawet nie zastanawiamy się nad kwestią ubezpieczenia naszego przewoźnika. Jednak to bardzo ważna kwestia, ponieważ nigdy nie wiadomo co się wydarzy. Jeśli staniemy się ofiarami wypadku, to właśnie ubezpieczenie przewoźnika zapozowali zapewni nam wypłacenie nam odszkodowania. Niewiele osób wie, jak firmy zajmujące si e transportem ubezpieczają swoje usługi transportowe.

Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się:

  • oc przewoźnika– dlaczego jest takie ważne nie tylko dla pasażerów, ale także dla firmy transportowej?
  • ubezpieczenia transport- gdzie szukać najlepszych ofert?
  • OC przewoźnika drogowego- co warto o nim wiedzieć?

Ubezpieczenie OC a niebagatelne znaczenie dla firmy transportowej. Pozwala na bezpieczną działalność i zabezpieczenie się w razie nieprzewidzianych sytuacji.

Do dyspozycji firm transportowych jest także cargo- rodzaj ubezpieczenia dla przewożonego towaru. Firmy transportowe często korzystają z tej możliwości właśnie z myślą o przewożonym ładunku. Przedsiębiorcy w ten sposób zabezpieczają swoje firmy w najlepszy możliwy sposób.

PROMOCJA

PROMOCJA

OC przewoźnika ubezpieczenie- cargo ubezpieczenia

Ubezpieczenie dla przewoźnika jest bardzo ważne, dlatego, że w uzasadnionych przypadkach przewoźnik ponosi odpowiedzialność za spowodowaną szkodę. Dzięki ubezpieczeniu jest w stanie pokryć wszelkie koszty z tego tytułu.

Ubezpieczenie OC jest wymagane dla przewoźnika drogowego, przewoźnika kolejowego a także dla spedytora krajowego oraz spedytora między narodowego. Ubezpieczenie OC przewoźnika jest niezbędne do właściwego funkcjonowania podmiotu zajmującego się przewozem osób lub mienia.

Dla podmiotów zajmujących się transportem mienia z miejsca na miejsce duże znaczenie będzie mało ubezpieczenie Cargo. To sposób firm na uzupełnienie ubezpieczenia OC przewoźnika. Dzięki temu potencjalne szkody powstałe w trakcie transportu różnego rodzaju towarów są w pełni pokrywane z dwóch rodzajów ubezpieczeń, co w razie ewentualnych kłopotów nie zagraża płynności finansowej firmy.

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej przewoźnika w transporcie krajowym

OC przewoźnika drogowego ma niebagatelne znaczenie zarówno dla pasażerów jak i samej firmy transportowej. Jak wiadomo na rynku działają różnego typu przewoźnicy. W zależności od rodzaju przewoźnika istnieją różne typu ubezpieczenia w transporcie. Na przykład polisa cargo możne ubezpieczać towar przewożony własnym lub wynajętym środkiem transportu. Jak wiadomo OC ubezpieczenie chroni jedynie przewoźnika jako firmę.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C