Jak wybrać odpowiedniego operatora logistycznego do współpracy?

C

30-11-2023

Wybór odpowiedniego operatora logistycznego ma ogromny wpływ na funkcjonowanie szeroko pojętego biznesu. Proces logistyczny stanowi bowiem integralną część łańcucha dostaw, czyli działań związanych z transportem, magazynowaniem, przepływem produktów i ich obsługą na drodze od producenta do klienta.

Wybór operatora logistycznego jest zatem decyzją strategiczną, która może mieć znaczący wpływ na całą strukturę działalności handlowej lub produkcyjnej danego przedsiębiorstwa.

Zacznijmy od początku

Po pierwsze, należy dokładnie określić potrzeby logistyczne danej firmy. Warto zastanowić się nad zakresem usług, jakie będą tutaj potrzebne. Ważne jest także zdefiniowanie skali operacji — zapotrzebowanie na usługi logistyczne może być sezonowe, okresowe lub regularne przez cały rok. Specyficzne wymagania dotyczące obsługi, śledzenia przesyłek czy też obsługi klienta również mają znaczenie.

Następnie, przed wyborem operatora logistycznego, warto zweryfikować doświadczenie firmy oraz jej renomę. Warto także sprawdzić opinie obecnych i byłych klientów, a także osiągnięcia operatora logistycznego.

Co więcej, operator logistyczny powinien dysponować nowoczesnymi technologiami, które pozwolą mu optymalizować i automatyzować poszczególne procesy biznesowe. Wybrany operator logistyczny powinien też posiadać ważne licencje krajowe i międzynarodowe, które umożliwiają prowadzenie działalności transportowej na terenie Unii Europejskiej i nie tylko, w tym również przewożenie ładunków niebezpiecznych ADR.

Nie mniej ważne jest także wsparcie i obsługa klienta. Szybkość reakcji na pytania, a także wsparcie techniczne w przypadku problemów z realizacją dostaw czy oprogramowaniem, są nieodzownym elementem efektywnej współpracy. Analiza kosztów i elastyczność to również kluczowe kwestie, które będą miały wpływ na ostateczny wybór.

Dlaczego warto wybrać firmę Logit?

Operator logistyczny Logit stawia przede wszystkim na pełną satysfakcję swoich klientów, dlatego zdecydował się na lokalizację centrum logistycznego w samym sercu Polski, przy skrzyżowaniu drogi krajowej 25 i autostrady A2. Ta dogodna lokalizacja umożliwia szybki i bezpieczny transport towarów do klientów, gdziekolwiek ich potrzebują.

Co więcej, posiadany przez Logit przestronny i nowoczesny magazyn o powierzchni 13 000 m2 pozwala na kompleksową realizację wysokiej jakości procesów logistycznych. Ważnym elementem jest tutaj duża pojemność magazynu, która gwarantuje ciągłość obsługi klientów niezależnie od zmieniających się warunków rynkowych czy pór roku.

Firma logistyczna Logit – https://logit.com.pl/ korzysta z zaawansowanych systemów informatycznych, takich jak CRM, ERP, WMS oraz YMS, co umożliwia skuteczne automatyzowanie procesów logistycznych i oszczędza cenny czas klientów. Wysokie standardy firmy zostały potwierdzone przez certyfikaty, takie jak ISO 9001:2015 oraz system HACCP, które są integralną częścią zapewnianej przez nią doskonałej jakości usług.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C