Jak wybrać serwis samochodowy? 

C

23-03-2022

Czym kierować się przy wyborze serwisu samochodowego? Gdzie warto dokonać poprawek blacharsko - lakierniczych i innych prac remontowych? Oferta takich firm na rynku jest bardzo bogata. Niestety, ale nie wszystkie zapewniają dość dobrą jakość usług.  

Wybór serwisu samochodowego to poważne wyzwanie. Nikt nie chce przecież oddawać swojej maszyny pod opiekę firmie, która nie jest sprawdzona. Jak znaleźć dobry serwis samochodowy w Krakowie lub innym dużym mieście? Można wybrać jeden z mniejszych warsztatów lub postawić na placówkę którejś z sieci (jak choćby compet.pl). Na co zwracać uwagę?

Dobry serwis samochodowy, czyli jaki? Dobra opinia się liczy

Jaki powinien być serwis samochodowy? Koniecznie musi być to miejsce zaufane. Renoma powinna mieć odzwierciedlenie w dobrych opiniach. Zwykle są one wyrażane w Internecie i rozmowach osób, które miały okazję skorzystać z oferty danego punktu oferującego serwisowanie samochodów.  Trzeba jednak pamiętać o tym, że komentarze na forach lub w social mediach bywają mylące i nie zawsze prawdziwe. Dlatego bardzo ważne są recenzje ze strony znajomych.

Zakres usług

Zakres usług świadczonych w danym warsztacie jest ważny z przynajmniej dwóch powodów. Przede wszystkim liczy się to, aby można było zrealizować naprawę w danym punkcie w sposób kompleksowy. Dobrze więc, aby serwis był dość uniwersalny. Poza tym bardzo ważne jest to, żeby jasno określić zakres usług po wstępnych oględzinach pojazdu. Często nie jest możliwe określenie ceny co do grosza, ale można dzięki temu liczyć na przybliżony kosztorys. Dodatkowo w dobrym serwisie mechanicy będą zainteresowani nie tylko stanem obecnym, ale i naprawami dokonywanymi wcześniej. Po zainteresowaniu takimi kwestiami poznaje się dobrego fachowca.

Wygląd serwisu

Bardzo ważne jest także pierwsze wrażenie. Ważna jest w tym przypadku nie tylko rozmowa z mechanikiem, ale także wyposażenie warsztatu samochodowego. Im jest ono bardziej kompleksowe i nowoczesne, tym lepiej. Dość dobry park maszynowy może być zapowiedzią tego, że naprawa zostanie wykonana w dość krótkim czasie.

Dokumentacja i przebieg naprawy

W przypadku dobrego serwisu samochodowego bardzo dużą wagę przykłada się do zachowania procedur związanych z ważną dokumentacją. Chodzi przede wszystkim o spisanie zlecenia naprawy i sporządzenie protokołu przyjęcia auta. Pierwszy dokument zawiera np. informacje dotyczące rodzaju usterki, zakresu prac, ceny usługi i terminu jej wykonania. Protokół przyjęcia auta zawiera zaś najważniejsze dane samochodu i jego posiadacza. Spisanie tych dokumentów jest bardzo ważne, bo zmniejsza np. ryzyko szkód wówczas, gdyby serwis okazał się nieuczciwy.

O dobrym serwisie świadczy także sposób przeprowadzenia naprawy. Chodzi o kompleksowy charakter usług i diagnostykę wykonywaną przy okazji zleconych prac. Bardzo ważne jest wreszcie to, żeby remont był robiony z poszanowaniem auta. Powinno być zabezpieczone przed zbędnym zabrudzeniem. Dotyczy to zwłaszcza wnętrza auta, które należy chronić specjalną folią.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C