Karty paliwowe: telematyka i dużo więcej   

C

20-09-2022

W branży TSL coraz częściej klienci wymagają od dostawców kompleksowych usług, by łatwo i szybko optymalizować procesy transportowe. Zdaniem wielu przewoźników, korzystanie z cyfrowych narzędzi, stanowi obecnie wręcz konieczność, by utrzymać się na konkurencyjnym rynku. Warto zatem współpracować z partnerami biznesowymi, którzy również stawiają na rozwój w aspekcie szeroko rozumianego IT.

DKV Mobility już od dawna skupia się nie tylko na usługach związanych z rozliczaniem zakupów paliwa i opłat drogowych. Cyfryzacja ma dla nas olbrzymie znaczenie, przynosząc korzyści dla klientów. Przykładem jest system DKV LIVE pozwalający m.in. monitorować flotę “na żywo”. To niewątpliwy atut dla firm transportowych współpracujących z nadawcami, którzy wymagają aktualnych informacji, kiedy fracht dojedzie do celu.

Przewoźnicy za pośrednictwem DKV LIVE odczytują także w czasie rzeczywistym dane z tachografów i analizują zachowania kierowców. Niezwykle ważną rolę odgrywają informacje o najtańszych stacjach paliw zlokalizowanych przy trasach ciężarówek. Wymienione cechy DKV LIVE charakteryzują zaawansowane narzędzia telematyczne, które są droższe niż usługi oferowane przez DKV Mobility.

Do ekonomicznego planowania tras polecamy serwis DKV MAPS. Służy on m.in. do kalkulacji opłat drogowych na poszczególnych odcinkach w Europie, planowania podróży z uwzględnieniem parametrów pojazdu, porównywania cen paliw na europejskich stacjach. Warto zwrócić też uwagę na aplikację DKV Mobility App, dzięki której można sprawdzić i porównać ceny paliwa na najbliższych stacjach.  Aplikacja DKV Mobility umożliwia dokonywanie opłat za pośrednictwem telefonu. Funkcja ta dostępna będzie wkrótce również w Polsce.

Jako operator kart paliwowych zadbaliśmy również o usługi pozwalające zarządzać kartami paliwowo-serwisowymi i ich użytkownikami. DKV COCKPIT umożliwia m.in. zamawiać lub blokować karty oraz weryfikować i kontrolować ograniczenia zakupowe. Interfejs daje dostęp do nowych funkcji takich jak DKV Analytics i Toll Product Overview 2.0 zwiększających efektywność działania firm transportowych.

DKV Analytics umożliwia nadzór m.in. nad fakturami za myto, tankowaniem/ładowaniem pojazdów, ich serwisem. Raporty warto wyeksportować do dalszej analizy. Toll Product Overview 2.0 służy firmom do zarządzania danymi, które dotyczą opłat drogowych. Użytkownicy dostosowują wyświetlanie informacji do wymagań operacyjnych swojego przedsiębiorstwa. Wybrane dane, np. związane z flotą, krajem użytkowania, stanem produktu można również przesłać dalej, i to w jednym pliku.

Praktycznie co roku DKV Mobility wprowadza kolejne innowacyjne rozwiązania lub modyfikuje dotychczas istniejące. Partnerzy mogą zatem liczyć na rozwój i dosłowne traktowanie odwiecznej maksymy: kto nie idzie na przód, ten się cofa.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C