Kredyt gotówkowy na inwestycję – wszystko, co musisz wiedzieć

C

23-07-2021

Kredyt gotówkowy to rozwiązanie, z którego korzystamy stosunkowo chętnie i często. Kredyty gotówkowe nie wymagają wielu formalności, a zasady ich udzielania nie są zwykle mocno skomplikowane

Kto może dostać kredyt gotówkowy i w jaki sposób należy się o niego ubiegać? Kredyt gotówkowy – czym jest? Kto może złożyć wniosek o kredyt gotówkowy? Koszty kredytu gotówkowego

Kredyt gotówkowy – czym jest?

Kredyt gotówkowy na inwestycje jest rodzajem kredytu konsumenckiego, który dostępny jest praktycznie dla wszystkich. Oczywiście, warunkiem koniecznym jest to, by posiadać zdolność kredytową – bez niej nie uda na się otrzymać kredytu.  Formalności stają się jeszcze łatwiejsze, gdy postawimy na kredyt gotówkowy online – możemy wtedy złożyć wniosek o tani kredyt gotówkowy, nie wychodząc z domu.

Z kredytu gotówkowego można korzystać w bardzo wielu sytuacjach – często jego zastosowaniem są inwestycje, jednak nie jest to regułą. Każdy, kto potrzebuje w krótkim czasie dostępu do większej ilości gotówki – może starać się o udzielenie kredytu. Ostateczną decyzję kredytową podejmuje bank – po dokonaniu oceny naszej zdolności kredytowej. Kredyt gotówkowy bywa niekiedy mylony z chwilówkami – nie jest to jednak to samo. Korzystają z kredytu gotówkowego, mamy szansę pożyczyć większą kwotę – a także zwracać ją przez dłuższy czas.

PROMOCJA

PROMOCJA

Kto może złożyć wniosek o kredyt gotówkowy?

Wniosek o kredyt gotówkowy może złożyć każda osoba, która jest pełnoletnia i posiada pełną zdolność do czynności prawnych. W niektórych bankach możemy znaleźć oferty, które są specjalnie dedykowane poszczególnym grupom społecznym: małżeństwom, emerytom, rolnikom lub osobom, które pracują za granicą.

W procesie kredytowym pod uwagę branych jest wiele czynników, które dają możliwość sprawdzenia wiarygodności potencjalnego kredytobiorcy. Należą do nich: wiek kredytobiorcy, wysokość jego dochodów, ponoszone przez niego koszty życia, historia kredytowa, rodzaj zatrudnienia i umowy zatrudnienia, a także inne zobowiązania. 

Wniosek o kredyt gotówkowy musi uwzględniać informację o tym, na jaki cel mają być przeznaczone środki. Wymaga tego prawo bankowe – jednak banki nie sprawdzają, czy kredytobiorca faktycznie przeznaczył pieniądze na określony cel. Oznacza to, że tak naprawdę kredyt gotówkowy można spożytkować w dowolny sposób.

Koszty kredytu gotówkowego

Kredyt gotówkowy jest sposobem na zarobek dla banku – biorąc kredyt, musimy się więc liczyć z tym, że w odsetkach oddamy nieco większą kwotę, niż pożyczyliśmy.

Jaki kredyt gotówkowy jest najlepszy? Warto wybierać takie kredyty, które okażą się dla nas najmniej kosztowne – zapłacimy za nie mniej. Choć każdy bank udostępnia swoim klientom warunki korzystania z kredytów, nie zawsze samodzielnie poradzimy sobie z porównaniem poszczególnych ofert. Warto więc skorzystać z rankingu kredytów gotówkowych – który umożliwi porównanie różnych możliwości. Warto zwrócić szczególną  uwagę na RRSO – jest to rzeczywista roczna stopa oprocentowania, uwzględniająca wszystkie koszty kredytu. Podawana jest w ujęciu rocznym – co sprawia, że koszty stają się oczywiste. Najtańszy kredyt gotówkowy – taki, gdzie całkowita kwota kredytu nie jest wysoka – pozwoli nam na realizację swoich planów i marzeń bez zbędnego obciążania portfela.

 

Kredyt gotówkowy to nieskomplikowany sposób na uzyskanie większej ilości gotówki, który dostępny jest praktycznie dla każdego. Warto przed podjęciem decyzji o kredycie porównać oferty poszczególnych banków – tak, by wybrać najbardziej korzystne rozwiązanie. 

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C