Ładowarka obrotowa Manitou – czy warto ją wybrać? Poznaj fakty!

C

21-12-2022

Urządzenia podnośnikowe Manitou należą do jednych z najczęściej wybieranych sprzętów w branży budowlanej oraz przemyśle ciężkim. Dlaczego tak jest i w czym tkwi sekret ładowarek obrotowych tej marki? Nie zastanawiaj się dłużej! Poznaj 5 faktów dotyczących ładowarek obrotowych Manitou już teraz!

1.  Jakie ładowarki są dostępne na rynku?

Obecnie, przedsiębiorcy mają możliwość zakupu oraz wynajmu wielu rodzajów ładowarek. Należą do nich:

  • ładowarki przegubowe,
  • ładowarki kompaktowe,
  • ładowarki przegubowe,
  • a także dwa typy ładowarek teleskopowych: w tym czołowe i obrotowe.

Każde z urządzeń może odpowiadać na inne zapotrzebowania związane z transportowaniem ciężkich lub wielkogabarytowych ładunków. W naszym tekście omówimy jednak ostatnie wymienione spośród wszystkich – czyli obrotowe ładowarki teleskopowe.

2.  Oferta marki Manitou

Wszystkie powyżej wymienione urządzenia do pracy na zewnątrz można znaleźć w ofercie marki Manitou. Ale to jeszcze nie wszystko! Firma Manitou na początku zajmowała się głównie branżą rolniczą, współcześnie jednak dysponuje różnorodnymi urządzeniami w zależności od potrzeb klientów. Są to zarówno:

  • wózki widłowe czołowe (z napędem elektrycznym oraz spalinowym),
  • ekonomiczne i wydajne magazynowe wózki do kompletacji zamówień, w tym m.in. wózki przegubowe, czy wózki widłowe wysokiego składowania, a także mniejsze od nich wózki paletowe elektryczne,
  • zaawansowane wózki widłowe terenowe,
  • platformy i podesty robocze.

Oczywiście wszystkie wymienione maszyny znaleźć można także w ofercie innych producentów wózków jezdniowych podnośnikowych. Jednak to właśnie marka Manitou należy do jednej z tych, które najdłużej utrzymują się na rynku. Powstała już w latach 50-tych ubiegłego wieku i od tego czasu cieszy się niesłabnącą popularnością.

Jednym z głównym dystrybutorów urządzeń podnośnikowych Manitou w Polsce jest firma Lemarpol Wózki Widłowe. Wybierając pojazdy z ich oferty, możesz znaleźć ładowarki i podnośniki teleskopowe, których dokładnie potrzebujesz. Specjaliści pomogą dobrać Ci odpowiednie parametry, a cena urządzenia z pewnością pozytywnie Cię zaskoczy.

3.  Co potrafią ładowarki teleskopowe obrotowe Manitou?

Zadaniem ładowarek teleskopowych obrotowych jest transport oraz unoszenie ładunków o dużej wadze na spore wysokości. Istotną różnicą, która odróżnia ten typ maszyny od pozostałych ładowarek jest obrotnica, która zapewnia możliwość zmiany pozycji kabiny operatora o pełne 360 stopni bez konieczności jakiejkolwiek zmiany położenia. Jest to niezwykle wygodna umiejętność, szczególnie przydatna np. na placach o znacznie ograniczonej przestrzeni lub pomiędzy budynkami. Ładowarka obrotowa może stojąc w jednym miejscu swobodnie przenosić ładunki z jednej swojej strony na drugą (a także w dowolnym innym kierunku).

Dzięki stabilnej konstrukcji oraz podporom, które umożliwiają bezpieczne przymocowanie do podłoża, ładowarki obrotowe dysponują bardzo dużą wysokością unoszenia – nawet do maksymalnie kilkudziesięciu metrów wzwyż. Tak duża wysokość podnoszenia nie jest dostępna w przypadku żadnych innych podobnych urządzeń.

4.  Branże, w których wykorzystuje się ładowarki obrotowe

Jak już nieco wspomnieliśmy – ładowarki teleskopowe obrotowe, mimo swojej potężnej konstrukcji, doskonale sprawdzają się w pracy na stosunkowo niewielkich przestrzeniach. Wykorzystywane są między innymi do pracy na placach budowy, gdzie z łatwością przenoszą ciężkie elementy konstrukcyjne, elementy metalowe czy stalowe, słupy lub nawet zmontowane już konstrukcje. Dotyczy to właściwie każdego elementu na każdym etapie budowy, łącznie z montażem dachu czy paneli fotowoltaicznych.

Ale to oczywiście nie wszystko – maszyny tego typu wykorzystuje się również podczas wycinki drzew – by swobodnie unieść wycięte drzewa z zachowaniem tych, które stoją jako przeszkody na drodze dojazdowej do nich.

Inną sytuacją w której przyda się duży udźwig i doskonała możliwość manewrowania, jaką posiada ładowarka teleskopowa obrotowa jest np. budowa mostów. Maszyna, wykorzystując swój duży zasięg oraz udźwig z łatwością przenosi przęsła czy inne niezbędne elementy.

5.  Nie tylko zakup!

Jeżeli cena nowej ładowarki teleskopowej obrotowej wydaje się być zaporowa dla Twojego przedsiębiorstwa, masz także inne opcje! Poza oczywistymi kwestiami, takimi jak rozłożenie płatności na raty czy kredyt. Istnieją jeszcze dwie atrakcyjne możliwości – pierwsza z nich to zakup używanego urządzenia, które z pewnością dysponuje technicznie takimi samymi możliwościami, co nowe, jednak jego cena jest znacznie niższa.

Z kolei druga możliwość to wypożyczenie ładowarki teleskopowej. Popularne wypożyczalnie wózków widłowych często oferują również możliwość wynajęcia większego i bardziej zaawansowanego sprzętu takiego jak koparki czy właśnie opisywana w tym tekście ładowarka teleskopowa.

Pora na Twój krok!

Gdy wiesz już co charakteryzuje popularne ładowarki obrotowe marki Manitou i przekonałeś się, dlaczego warto korzystać z tego typu sprzętów – pora na Twój krok i Twoją decyzję odnośnie nabycia ładowarki do Twojej firmy.

Bez względu na to czy decydujesz się na zakup ładowarki teleskopowej, pomostu roboczego czy innego pojazdu – nigdy nie zapominaj o kwestiach bezpieczeństwa, konieczności zarejestrowania urządzenia a także oddelegowania do jego obsługi – wyłącznie pracowników posiadających odpowiednie uprawnienia.

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C