Rodzaje i wymiary kopert bąbelkowych

C

17-12-2023

Koperty bąbelkowe to znakomity sposób na przesyłanie ważnych dokumentów czy mniejszych przedmiotów, w których przypadku niezbędne jest zachowanie jak najwyższego standardu bezpieczeństwa. Doskonale sprawdzą się w części sklepów internetowych, a także w innych branżach, opierających się na tworzeniu przesyłek.

Warto jednak poznać dokładną charakterystykę tego opakowania, aby wybrać możliwie najkorzystniejszą opcję dla swojego biznesu. Poznaj dokładną ofertę kopert od Heykapak.

Wymiary i formaty kopert bąbelkowych

Koperty bąbelkowe sprzedawane są 11 standardowych rozmiarach według długości ich stron. Odpowiednikiem najpopularniejszych formatów kartki, czyli A4 i A5, są koperty D/14 i G/17. Ich wymiary to odpowiednio 175×255 mm i 225×340 mm. Sprawdzą się w większości biznesów opartych na sprzedaży małych gabarytowo produktów, a przy tym bez problemu zmieszczą się w każdym paczkomacie. Dla bardziej wymagających klientów do wyboru pozostają też mniejsze i większe wymiary.

Dostępne w ofercie Heykapak wymiary kopert bąbelkowych

• A/11 — 95×165 mm
• B/12 — 115×215 mm
• C/13 — 150×215 mm
• D/14 — 175×255 mm
• E/15 — 215×255 mm
• F/16 — 225×340 mm
• G/17 — 225×340 mm
• H/18 — 265×360 mm
• I/19 — 295×455 mm
• K/20 — 345×470 mm
• L/21 — 400×460 mm
• CD — 175×165 mm

Rodzaje kopert bąbelkowych

Istnieje kilka rodzaje kopert, różniących się rodzajem zamka, ale także materiałami stosowanymi do ich produkcji. Podstawową kopertą jest ta z zamknięciem przypominającym standardowe koperty, czyli z paskiem do nawilżenia. Podobnie jak w kopertach i znaczkach pocztowych, na pasku znajduje się warstwa kleju, którą trzeba nawilżyć przed zaklejeniem. Taka koperta może być problematyczna przy większej liczbie zamówień, ale na pewno jest tańsza niż ich nowocześniejsze odpowiedniki.

Drugą propozycją jest koperta bąbelkowa z zamknięciem samoklejącym. Zamknięcie chronione jest przez papierowy pasek, który po zerwaniu uaktywnia klej i w taki sposób można zakleić kopertę skuteczniej niż w przypadku tradycyjnego zamknięcia. Ostatnią wariacją jest koperta z zamknięciem samoklejącym przekładanym. W jej przypadku klej znajduje się po obu stronach koperty, a zaklei się, dopiero kiedy obie warstwy się połączą, co jeszcze bardziej poprawia skuteczność zamknięcia.

Materiał wykorzystany do produkcji koperty bąbelkowej ma równie duże znaczenie, ponieważ pozwala uzyskać wyższą wytrzymałość czy uniwersalność względem wysyłki. Główny podział opiera się na trzech typach papieru: pakowym, klasycznym białym i oraz na tekturze. Koperta z papieru pakowego idealnie nadaje się do mniej oficjalnych przesyłek, a jej koszt jest najniższy z wymienionych propozycji.

Biała klasyczna koperta jest najbardziej uniwersalnym wyborem z uwagi na swoją wytrzymałość i elastyczność. Ostatnim wyborem jest koperta z tektury. Grubsza od standardowego papieru tektura pozwala wzmocnić całą konstrukcję koperty, a dzięki czemu folia bąbelkowa jest mniej narażona na uszkodzenia. Z powodzeniem przydadzą się do pakowania naprawdę delikatnych przedmiotów.

Jak wybrać format koperty bąbelkowej?

Przed wyborem koperty należy zwrócić uwagę przede wszystkim uwagę na grubość przedmiotu przeznaczonego do wysyłki. Zbyt naprężona koperta narażona jest na łatwiejsze uszkodzenie papieru zewnętrznego, bądź samego zamka przystosowanego do mniejszego napięcia.

Jeśli dany sklep internetowy czy osoba prywatna wysyła głównie dokumenty, czy inne przedmioty oparte na papierze, to warto wyliczyć tzw. wysokość pliku, zestawić ją z realną szerokością koperty i na tej podstawie dostosować format koperty. Na pewno warto zainwestować w większą kopertę i nie operować na mniejszych, tańszych odpowiednikach, ponieważ może to po prostu zaszkodzić bezpieczeństwu przesyłki.

Gdzie kupić kopertę bąbelkową?

Często koperty bąbelkowe kojarzone są przede wszystkim z pocztą, bo są tam bardzo zazwyczaj wykorzystywane. W Polsce, ceny kopert bąbelkowych zaczynają się od około 1,5 złotych za najmniejszą kopertę krajową, a kończą się na kilkunastu złotych za większe koperty zagraniczne. Te ceny nie są najkorzystniejsze, a sama jakość takiej koperty może pozostawiać wiele do życzenia.

Dlatego też istnieje wiele innych możliwości zakupienia takiej koperty. Dla bardziej wymagających klientów, szczególnie tych inwestujących dużo w takie opakowania, jak koperta bąbelkowa, najlepszym rozwiązaniem będzie postawienie na dostawcę działającego w internecie. Jednym z nich jest właśnie Heykapak, oferujący najnowocześniejsze na rynku rozwiązania, które z powodzeniem sprawdzą się względem niemal każdej przesyłki.

Sprawdź ofertę kopert bąbelkowych https://heykapak.pl/k/koperty-babelkowe

 

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C