Szymon Szczepanik został powołany na członka zarządu Seifert Polska

C

01-11-2021

Odtąd, wraz z prezesem Seifert Polska Janem Brachmannem, stanowić będzie główny trzon zarządu firmy.

Szymon Szczepanik (34 lata) dorastał w Bremen, gdzie ukończył studia w Hochschule Bremen na kierunku International Degree Shipping and Chartering oraz Szkołę Europejską SII Utbremen w zakresie kompetencji handlowca. Również w Niemczech rozpoczynał swoją karierę i zdobywał doświadczenia zawodowe w sektorze logistycznym w międzynarodowych firmach z branży motoryzacyjnej i handlowej. Po odbyciu zasadniczej służby wojskowej w 4. pułku telekomunikacyjnym „1” w Rotenburg Wümme, w latach 2011 i 2012 przyjechał do Polski, na staż w dziale transportu firmy transportowo- -logistycznej w Katowicach.

Od 2013 r. związał się z Seifert Polska, gdzie początkowo pełnił funkcję asystenta zarządu i kolejno projekt menagera. W 2017 stanął na czele działu logistyki jako dyrektor logistyki Seifert Polska, która jest spółką-córką międzynarodowej Grupy Logistycznej Seifert. W roku 2020 został powołany na stanowisko prokurenta Seifert Automotive Polska, odpowiedzialnej za obsługę logistyczną fabryki silników i baterii niemieckiego producenta samochodów w Jaworze – projektu, który koordynował i z którym związany był od samego początku – od fazy przetargowej. – Otwarty, doświadczony i wielozadaniowy Szczepanik to cenne wsparcie i ogromny atut Zarządu Seifert Polska – podsumowuje Jan Brachmann.

 

PROMOCJA

PROMOCJA

Jak nowo powołany członek zarządu Seifert Poiska ocena potrzeby magazynowe i rozwój logistyki po doświadczeniach covidowych?

Logistyka otrzymała wyraźny sygnał do kumulowania i skracania dystansów, wprost odwrotnie aniżeli społeczeństwo. W efekcie, obecnie przewagę rynkową zyskują te fi rmy, które realizują politykę SAFETY STOCK. Na wzór zatem przedcovidowego standardu JUST IN TIME, Seifert Polska wspiera swoich aktualnych i potencjalnych klientów dodatkowym rozwiązaniem JUST IN STOCK, w formie buforowania i tworzenia w kraju zapasów surowców oraz półproduktów, pochodzących głównie z Azji.

Prowadzimy ponadto rozmowy na temat obsługi logistycznej w Polsce firm, które w związku z kosztami i opóźnieniami transportu morskiego idą o krok dalej, w kierunku „nearshoringu”, czyli racjonalizacji produkcji w Europie Zachodniej, w tym w Polsce, z bezpiecznym, bliskim logistycznie dostępem do swojego podstawowego, europejskiego rynku zbytu.

 

Siefert Logistics Group i Seifert Polska

Historia Grupy Seifert jest wzorcowym przykładem rozwoju. Założona w roku 1947 firma po dziś dzień jest przedsiębiorstwem rodzinnym z siedzibą w Ulm. Z lokalnego lidera rynku transportowego wyrosła do poziomu operatora logistycznego działającego na arenie międzynarodowej. Zatrudnia obecnie ponad 2 tys. pracowników w 40 lokalizacjach w Europie, gdzie realizuje innowacyjne rozwiązania logistyczne dla branży motoryzacyjnej, chemicznej, dóbr konsumpcyjnych, papierniczej, materiałów budowlanych i farmaceutycznej.

Seifert Polska, będąca częścią Grupy Seifert Logistics, została założona w 1999 r. i od lat należy do grona Top 500 Największych Firm Logistycznych w Polsce*. Dostarcza zarówno krajowych jak i międzynarodowych usług spedycyjnych oraz szerokiego zakresu usług logistyki kontraktowej dla ważnych branż gospodarki. Wzorem polityki prowadzonej przez całą Grupę Seifert, szerokie portfolio jako efekt dywersyfikacji, stanowi solidny fundament specjalizującej się w sektorze logistyki kontraktowej dla branży automotive Seifert Polska.

 

 


* zgodnie z badaniami prowadzonych ciągle od 2004 r. przez agencję badań rynkowych Data Group Consulting.W najnowszym raporcie z 2021 r. Seifert Polska uplasowano o 100 pozycji wyżej w porównaniu z rokiem poprzednim, co obrazuje kondycję fi rmy na tle konkurencji.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C