Tirsped – najdynamiczniej rozwijająca się firma TSL w Polsce

C

28-06-2022

W ubiegłym tygodniu odbyła się kolejna, coroczna Gala Rankingu TSL Dziennika Gazety Prawnej. Była to dwudziesta siódma edycja wydarzenia, która każdego roku skupia uwagę wszystkich osób zajmujących się handlem międzynarodowym, a także transportem, spedycją i szeroko pojętą logistyką. W bieżącym roku rozdanie nagród pierwszy raz od czasu pandemii COVID-19 odbyło się stacjonarnie, dzięki czemu zwycięzcy mieli przyjemność osobistego odebrania nagród i przemówienia ze sceny. Do wzięcia udziału w rankingu niezbędne było spełnienie dwóch warunków: wykazanie w ubiegłym roku przynajmniej 2 mln przychodu z działalności TSL, który musiał stanowić przynajmniej 51% ogólnej wartości sprzedaży przedsiębiorstwa.

Firmy oceniane były w następujących kategoriach:

  1. Dynamika przychodów z działalności TSL,
  2. Przychody z działalności TSL,
  3. Spedycja drogowa (przychody),
  4. Spedycja morska i oceaniczna (przychody),
  5. Transport drogowy (przychody),
  6. Usługi logistyczne,
  7. Usługi magazynowe.

Dwie nagrody dla Firmy Tirsped

Pierwsze miejsce w kategorii “Dynamika przychodów z działalności TSL” zajął Tirsped, który otrzymał jednocześnie wyróżnienie w kategorii “Spedycja morska i oceaniczna”, z której pochodzi około 74% przychodów spółki. Tirsped wykazał wzrost +346,8%, osiągając sprzedaż w wysokości 425,47 mln PLN. To przedsiębiorstwo o 33-letniej tradycji, ze 100% polskim kapitałem, które w ubiegłym roku zatrudniało 198 osób.

Spółka świadczy kompleksowe usługi logistyczne dla klientów indywidualnych, małych i średnich przedsiębiorstw oraz firm o globalnym zasięgu, obsługując między innymi Tchibo, Viledę, czy Hondę Aries Power. Wśród usług przedsiębiorstwa znajdziemy: spedycję morską, drogową, kolejową, usługi agencji celnej, obsługę e-commerce i magazynowanie, dla którego firma stale powiększa możliwości operacyjne. W ubiegłym roku zakończono rozbudowę powierzchni magazynowej o wartości 600 tys. PLN oraz rozpoczęto budowę kolejnego magazynu o wartości 11 mln PLN o łącznej powierzchni 5,5 tys. m2, co daje pojemność 7 tys. miejsc paletowych. Firma dysponuje prywatnym terminalem o powierzchni 50 000 m2, z kontrolowanym dostępem dla osób z zewnątrz i monitoringiem CCTV, gdzie znajduje się siedziba spółki. Terminal zlokalizowany jest blisko trasy S8 i S7 oraz ulicy Modlińskiej w Warszawie, dzięki czemu zapewniona jest łatwa komunikacja z innymi miastami oraz w obszarze aglomeracji warszawskiej.

Dowiedz się więcej o laureacie rankingu TSL 2022: https://www.tirsped.com.pl/

Zdjęcie: Wojciech Górski

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C