Windows Server 2019 – idealne rozwiązanie dla firm

C

14-12-2021

Windows Server 2019 – idealne rozwiązanie dla firm

Windows Server 2019 – co to jest?

Windows Server 2019 to serwerowa wersja systemu operacyjnego Microsoft będąca częścią Windows NT. Do sprzedaży weszła w 2018 roku. To system operacyjny, który ułatwi realizację strategii rozwoju organizacji i połączy środowisko lokalne z usługami Azure. Windows Server posiada podobny interfejs, pasek zadań, pulpit, przycisk startu, ikony do wersji konsumenckiej np. Windows 10. Możemy pobierać i instalować w nim aplikacje i programy. Nie jest jednak skierowany na rynek konsumencki, a do przedsiębiorstw. Jego ogromna wydajność zwiększa stabilność systemu i wprowadza niezawodne zabezpieczenia.

Windows Server 2019 to zaawansowane wielowarstwowe zabezpieczenia

Windows Server 2019 cechuje wielowarstwowe zabezpieczenie z wysokimi progami wejścia do systemu. Jest niezawodny i wspomaga duże przedsiębiorstwa w ochronie danych firmy. System operacyjny używa wbudowanej przeglądarki Internet Explorer, która ma poziom zabezpieczenia na bardzo wysokim poziomie, który jest nierealny do zhakowania.

Wersja 2019 oparta jest na kodzie Windows 10, została wyposażona w nowoczesne funkcje i zaawansowane zabezpieczenia. Posiada wiele ulepszeń w zakresie zabezpieczeń, ochrony danych, informacji i ich przechowywania. Windows Server 2019 to system operacyjny, który łączy lokalne środowiska informatyczne z platformą Azure, co zapewnia dodatkowe warstwy zabezpieczeń.

Możliwość tworzenia natywnych aplikacji chmurowych

Windows Server to bogate możliwości tworzenia natywnych aplikacji chmurowych. Chmurowe aplikacje natywne tworzone są z myślą optymalizacji pod kątem skali i wydajności. Oparte są na architekturach mikrousług. Aplikacje chmurowe cechuje wiele zalet, np. zwiększenie produktywności dewelopera, najwyższa jakość, szybkie dostosowywanie do zmian rynku, aktualizacje w czasie rzeczywistym, szybsze wprowadzanie innowacji czy efektywna automatyzacja.

Jak maksymalnie zwiększyć opłacalność inwestycji w oprogramowanie dla firm? Wybierz Windows Server 2019

Produkt, jakim jest Windows Server 2019 to droższy odpowiednik klasycznego Windowsa przeznaczony dla biznesu. Od ilości osób, które zyskają dostęp do serwera, zależy jaką licencję musimy uzyskać. Windows Server możemy uruchomić bezpośrednio w chmurze i tam zarządzać usługami. Dzięki temu zmniejszamy koszty pracy poprzez brak fizycznego serwera lokalnego i opłaty tylko za wykorzystaną przestrzeń serwera. System operacyjny Windows Server 2019 poprzez łączenie lokalnych środowisk informatycznych z usługami Azure umożliwia maksymalny zwrot istniejących inwestycji.

Wersje licencyjne Windows Server 2019

Windows Server 2019 można kupić w trzech wersjach licencyjnych. Microsoft Windows Server 2019 Essentials skierowany jest do małych i średnich firm, może być pierwszym rozwiązaniem serwerowym w firmie lub służyć jako główny serwer dla innych serwerów. Łączy środowisko lokalne z platformą Azure.

Microsoft Windows Server 2019 Standard to wersja podstawowa zalecana do mikroprzedsiębiorstw. Stawia na nowoczesność i automatyzację usług, tak samo jak poprzednik, łączy się z Azure, posiada usługi w chmurze i dodatkowe zabezpieczenia.

Microsoft Server 2019 Datacenter to zaawansowana wersja systemu, skierowana do dużych firm, które są nowoczesne i zaawansowane technologicznie. Łączy się z platformą Azure, obsługuje operacje w chmurze i środowisku lokalnym.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C