Wolontariusze z CEVA Logistics wspierają dzieci z nowotworami

C

28-06-2024

Na dziecięcych oddziałach onkologicznych strach o życie i zdrowie miesza się z nadzieją. Ponad 80% młodych pacjentów zostanie wyleczonych, ale czasem bywa tak, że pobyt w szpitalu trwa długie miesiące. A wszyscy wiemy, że dla dzieci nuda bywa czasem gorsza, niż choroba.

Dlatego łódzka Fundacja Gajusz daje z siebie wszystko, by nadać barw szpitalnej codzienności. Wraz z wolontariuszami, pracownikami i partnerami zapewnia arteterapię, zajęcia edukacyjne czy wspierające pasje. Organizuje przedszkole na kółkach, które podjeżdża do każdego łóżeczka. Dzieci odwiedza Edek, lalka terapeutyczna, która rozbawi, wysłucha i stanie się przyjacielem.

W tym roku wydarzeniem szczególnym były połączone obchody Dnia Matki i Dnia Dziecka, które Fundacja zorganizowała w Uniwersyteckim Centrum Pediatrii im. M. Konopnickiej w Łodzi. W realizację wydarzenia specjalnego włączyli się również wolontariusze z CEVA Logistics, wspierający Fundację Gajusz już od 2018 roku.

W tym wyjątkowym dniu wolontariusze, pracownicy fundacji i zaproszeni goście specjalni zabawiali dzieci, a mamy w spokoju mogły oddawać się rozwijającym oraz relaksującym warsztatom. Na starsze dzieci czekały zajęcia kulinarne pod okiem Szymona Czerwińskiego, finalisty programu Master Chef. Młodzi artyści mogli też wybrać się na warsztaty fotograficzne z Patrykiem Konieczniakiem. Mamy mogły w tym czasie wysłuchać relaksującego koncertu mis tybetańskich w wykonaniu Naya.energyhealing, dowiedzieć się o ziołolecznictwie dzięki Vital Vibes albo zadbać o swoją cerę oraz zdrowe żywienie dzięki specjalistkom z Oriflame.

Fundacja Gajusz z siedzibą w Łodzi pomaga ok. tysiącowi małych podopiecznych rocznie, prowadząc trzy hospicja dziecięce, Centrum Terapii i Pomocy Dziecku i Jego Rodzinie CUKINIA oraz Interwencyjny Ośrodek Preadopcyjny Tuli Luli. Poza pomocą dla dzieci chorych onkologicznie, zespół Fundacji wspiera też rodzeństwo i rodziców chorych dzieci, zapewniając kompleksową opiekę psychologiczną.

Obecnie Fundacja zatrudnia około 170 profesjonalistów, których wspiera ponad 200 wolontariuszy, opierając się w większości na finansach pochodzących od darczyńców – osób fizycznych, instytucji i firm, takich jak CEVA Logistics, która wspiera Gajusza już od 2018 roku.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C