TSL biznes – styczeń 2022

C

Logistyka

Z produktem dedykowanym branży farmaceutycznej

Celem nadrzędnym logistyki branży farmaceutycznej jest szczególna troska o bezpieczeństwo produktów leczniczych – od chwili ich wytworzenia do momentu przekazania pacjentowi.

Ceva Logistics rozszerza zakres współpracy z branżą medyczną

Od ponad 10 lat CEVA współpracuje z jednym z największych producentów leków na świecie. W Europie zarządzamy łącznie 4 magazynami MMW (Multi Market Warehouse), we Francji, Włoszech, Hiszpanii i Polsce. Świadczymy pełen zakres usług magazynowych, takich jak rozładunek, kontrola jakości, obsługa zwrotów, składowanie, przygotowanie przesyłek, załadunek i przepakowywanie.

Branża z potencjałem dla FM Logistics

Decyzja FM Logistic o świadczeniu usług logistycznych dla sektora farmaceutycznego była decyzją strategiczną i sięga roku 2006, kiedy to podpisaliśmy pierwszy kontrakt z producentem farmaceutycznym. Z całą pewnością mogę powiedzieć, że był to krok w dobrą stronę. Dziś obsługujemy już blisko 40 klientów z tego sektora, w tym kilku kluczowych graczy rynkowych, co tylko potwierdza wysoką jakość naszego serwisu.

PROMOCJA

PROMOCJA

Natychmiastowa reakcja na zmianę potrzeb jednym z elementów sukcesu

DB Schenker należy do wybranych fi rm, które obsługują branżę farmaceutyczną, a to wymaga specjalnych kompetencji. O tym, jak operator logistyczny może osiągnąć znaczącą pozycję na tym rynku, mówi Norbert Pająk, kierownik rozwoju VM Healthcare w Biznesie Lotniczym w DB Schenker.

Automatyzacja i optymalizacja procesów logistycznych kluczem do efektowanego łańcucha dostaw.

Poruszając kwestię szeroko pojętej logistyki rynku farmaceutycznego, nie sposób nie zacząć od normy GDP (Dobrej Praktyki Dystrybucyjnej), określającej zasady bezpieczeństwa w zakresie przyjmowania, magazynowania i organizacji transportu.

Usługi kurierskie  i pocztowe

Automaty paczkowe zawojowały polski rynek

Ostatnie lata upłynęły pod dyktando dynamicznego rozwoju branży e-commerce, która zrewolucjonizowała rynek zarówno handlowy, jak i magazynowy na całym świecie. Od 2015 r. w krajach Unii Europejskiej odsetek osób kupujących przez Internet co najmniej raz w roku, wzrósł niemal dwukrotnie, a w 2020 r. w Polsce wyniósł on 61%.

Logistyka – technologia

Bramy zapobiegające zanieczyszczeniom krzyżowym. Glatt GMBH Binzen stawia na indywidualne systemy bramowe Efaflex

Dwa przedsiębiorstwa rodzinne, pionierzy w swojej branży, ten sam sposób pracy – Glatt GmbH z Binzen w południowej Badenii jest liderem w dziedzinie budowy obiektów life science do rafi nacji i przetwarzania proszków dla przemysłu farmaceutycznego. Oferuje również usługi dla fi rm farmaceutycznych. EFAFLEX GmbH & Co.KG jest liderem w branży szybkobieżnych bram przemysłowych i dostarczył firmie Glatt GmbH swoje systemy bramowe umożliwiające różnorodne możliwości zastosowania i modyfikacji.

Systemy IT

Korzyści z 5G IOT w przemyśle i w logistyce

Polsko-austriacki startup CTHINGS.CO w ramach Akceleratora Technologii 5G w Łódzkiej Specjalnej Strefi e Ekonomicznej rozwija autorskie rozwiązania IoT 5G. Działania wspierane przez fi rmę Ericsson, poprzez udostępnianie sprzętu i mentoring, mają przekonać krajowy przemysł, że Internet Rzeczy 5G na linii produkcyjnej to droga do ograniczenia kosztów i wyższej produktywności. Korzyści z wdrożeń potwierdzają projekty CTHINGS.CO w obszarach robotów kolaboracyjnych, trakerów przemysłowych i usług komunalnych dla miast.

Zrównoważony rozwój

Ekologoczne rozwiązania w transporcie

Instytucje publiczne oraz firmy w ostatnich latach podjęły wiele inicjatyw na rzecz rozwoju strategii paliw alternatywnych, które zastąpiłyby niektóre lub wszystkie paliwa kopalne. Takie zmiany umożliwiają spedytorom korzystanie z transportu bardziej przyjaznego środowisku i obniżenie wydatków na paliwa, co sprzyja poprawie rentowność firm z branży TSL.

Powierzchnie magazynowe

Rekordy 2021 | Trendy 2022 – co w nieruchomościach magazynowych piszczy

Zeszły rok był absolutnie rekordowy pod kątem dostarczonej powierzchni magazynowej, a jej zasoby przekroczyły poziom 24 mln m2. Warto też wspomnieć, że w ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy roku wynajęto aż 5 mln m2 i jest to wynik o ponad 40% lepszy niż w analogicznym okresie 2020 r. Ponadto w budowie cały czas znajduje się 3,7 mln m2, a więc prawie 150% więcej niż w analogicznym okresie zeszłego roku.

Skracanie łańcuchów dostaw odmieni oblicze sektora logistycznego w Europie

W ramach minimalizowania ryzyka biznesowego najemcy magazynów stawiają na skracanie łańcuchów dostaw – trend ten może mieć największy wpływ na kształtowanie się popytu na powierzchnie magazynowe w Europie w perspektywie najbliższych trzech lat, podaje Savills oraz Tritax EuroBox plc. Według Savills, Polska staje się celem dużych, bezpośrednich inwestycji zagranicznych.

Finansowanie i ubezpieczenia

Działalność spedycyjna a ubezpieczenie, czyli z czym wiąże się zabawa w spedycję

Prowadzenie działalności w zakresie transportu drogowego wymaga od przedsiębiorców posiadania szerokiej wiedzy z różnych obszarów i na takim poziomie, aby mogli sprawnie i bezpiecznie ją wykonywać. Wielu z nich nie potrafi jednak trafnie ocenić w jakiej roli występują, jaką ponoszą odpowiedzialność i czym ryzykują decydując się na prowadzenie określonej działalności transportowej.

Dopłaty do leasingu na samochody elektryczne MAN

MAN Financial Services dołączył do programu „Mój Elektryk” i przyjmuje wnioski o dopłaty do rat leasingu na pojazdy z napędem elektrycznym. Całkowite koszty posiadania (TCO) takich aut będę jeszcze niższe.

Prawo

Status AEO dużym przywilejem dla przedsiębiorcy

Status uprzywilejowanego przedsiębiorcy AEO to nie tylko potwierdzenie wiarygodności dla organów kontrolnych. Jeśli nie tylko, to czym jest jeszcze? ‒ na to pytanie odpowiada dr Izabella Tymińska będąca ekspertem celnym.

Fracht z zleceniu transportowym a waluta zapłaty

W branży transportowej czas ma kluczowe znaczenie – najważniejsze warunki wykonania przewozów uzgadniane są najczęściej na giełdach transportowych, a zleceniodawca drogą mailową przesyła zlecenie przewozowe ,,potwierdzające” warunki uzgodnione w korespondencji między spedytorami.

Pakiet mobilności – i co dalej?

Z początkiem lutego w życie wejdą kolejne przepisy unijnego pakietu mobilności dla branży transportowej. Obejmą one m.in. kwestie związane z dostępem do rynku, delegowaniem pracowników czy tachografami. To jedna z największych, jak do tej pory, zmian w branży transportowej.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C