Ermewa rozszerza działalność we współpracy z LTG Cargo Polska

C

26-06-2023

Ermewa, firma wynajmująca wagony na rynku intermodalnym, nawiązała pierwszą udaną współpracę z LTG Cargo Polska w zakresie wynajmu 40 wagonów kontenerowych. LTG Cargo będzie wykorzystywać 40-stopowe wagony głównie w Europie Północnej na trasie z Litwy przez Gdańsk do Duisburga w Niemczech Zachodnich.

Ermewa szybko zareagowała na rosnące zapotrzebowanie na 40-stopowe wagony kontenerowe i obecnie dokonuje znaczących inwestycji w sektorze intermodalnym. Cyrille Guyon, zastępca dyrektora zarządzającego Ermewa, podkreśla: – Ermewa jest dumna z rozszerzenia swojej sieci klientów w Polsce o tak silnego partnera, jakim jest LTG Cargo Polska. Wspólnie koncentrujemy się na rosnącym segmencie kolejowego transportu towarowego – transporcie intermodalnym.

Wszystkie 40 wagonów typu Sgmmnss zostało wyprodukowanych w fabryce Tratravagonka w Popradzie na Słowacji. – Cieszymy się, że możemy współpracować z Ermewa, ponieważ pozwala nam to jeszcze bardziej wzmocnić nasze zdolności intermodalne i sprostać rosnącym wymaganiom naszych klientów. Dodanie tych 40 wagonów kontenerowych od Ermewa zwiększa naszą wydajność operacyjną i pozwala nam zwiększyć nasze usługi transportowe do większej liczby miejsc docelowych – mówi Michał Szlendak, prezes LTG Cargo Polska. LTG Cargo Polska jest własnością litewskiej kolejowej spółki towarowej AB LTG Cargo, która jest częścią największej grupy kolejowej w krajach bałtyckich, litewskiej spółki państwowej AB Lietuvos Geležinkeliai. Firma specjalizuje się w transporcie towarowym i usługach spedycyjnych w różnych miejscach docelowych.

Ermewa SA jest europejskim liderem w leasingu wagonów. Firma zapewnia również utrzymanie, naprawy i obsługę poprzez swoją europejską sieć certyfikowanych warsztatów i partnerów. Dzięki flocie złożonej z 45 tys. wagonów, przeznaczonych do transportu niebezpiecznych i bezpiecznych produktów ciekłych, gazów, ładunków masowych i zróżnicowanych ładunków drobnicowych, w tym produktów żywnościowych i nieżywnościowych, przedsiębiorstwo to obsługuje wszystkie segmenty rynku.

Posiadając sieć 18 biur w Europie, Ermewa SA dostarcza przedsiębiorstwom przemysłowym, przewoźnikom kolejowym i spedytorom asortyment ponad 120 różnych typów wagonów. Od 2010 roku firma posiada certyfikat ECM (Entity in Charge of Maintenance). Firma otrzymała certyfikat EcoVadis (złoty medal) za działania w zakresie CSR. Ermewa jest częścią Streem, jednego z wiodących światowych graczy w dziedzinie wynajmu wagonów kolejowych i kontenerów-cystern.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C